غربالگری آفلاین اتیسم برای کودکان ۲ تا ۵ سال در استان گیلان آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، معاون توانبخشی بهزیستی گیلان از آغاز غربالگری آفلاین اتیسم برای کودکان ۲ تا ۵ سال در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رحیم تکاملی با بیان اینکه خصوصیات اصلی اختلال طیف اتیسم با نشانه هایی در دو زمینه رفتاری مشخص می شود افزود: این نشانه ها در دو زمینه رفتاری نقص در ارتباط اجتماعی و رفتارها و علایق یا فعالیت های تکراری و محدود است.

وی اظهار کرد: خانواده های دارای کودکان ۲ تا ۵ سال می توانند با مراجعه به سایت بهزیستی گیلان اقدام به تکمیل پرسشنامه غربالگری اختلال طیف اتیسم نمایند.

معاون توانبخشی بهزیستی تصریح کرد: اگر پاسخ به سوالات پرسشنامه ۳ سوال یا بیشتر مثبت (بله) باشد برای بررسی بیشتر توسط کارشناسان و دریافت راهنمایی های لازم می توانند به مراکز آموزشی و توانبخشی اختلال طیف اتیسم استان مراجعه نمایند.

تکاملی افزود: مراکز روزانه آموزشی توانبخشی اختلالات طیف اتیسم تحت نظارت بهزیستی استان گیلان در شهرستان رشت (مرکز امید آینده) و در شهرستان لاهیجان (مرکز هستی) آماده پاسخگویی لازم به همشهریان عزیز است.

معاون توانبخشی بهزیستی در ادامه گفت، همشهریان عزیز می توانند جهت اطلاع از پرسشنامه و سایر راهنمایی های لازم به سایت بهزیستی گیلان به آدرس: www.behzisty-guilan.ir مراجعه نمایند.

Share