دوشنبه بازار؛ پروژه‎ای با اقتباس از بازارهای محلی گیلان/گیلان بیش‌ترین نرخ مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را دارد

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرعامل موسسه خیریه ایزد دوستان شمال اظهار کرد: یکم اسفند همزمان فروشگاه اینترنتی و فروشگاه فیزیکی دوشنبه بازار آغاز به کار خواهد کرد و روزهای دوشنبه تمام محصولات سایت با تخفیف ۱۰ الی ۱۵ درصدی عرضه می‌شود و در سه نقطه گیلان نیز دوشنبه بازار برپا خواهد شد

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، گلناز گیلکی نظامی مدیرعامل موسسه خیریه ایزد دوستان شمال در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه «دوشنبه بازار» با محوریت خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار٬ در تشریح پروژه دوشنبه بازار اظهار کرد: این طرح یک پروژه با اقتباس از بازارهای محلی گیلان که دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها معمولا در سطح استان اجرا می‌شود بوده است.photo_2016-11-23_18-26-42

وی افزود: مدیریت بازارچه‌های محلی در گیلان همواره با محوریت زنان بوده خصوصا در معیشت زنان روستایی و زنان سرپرست خانوار از قدیم الایام بازارهای محلی رونق بسیاری داشته است.

گیلکی نظامی اظهار داشت: موسسه خیریه ایزد دوستان ۱۱ سال به صورت غیررسمی و ۸ سال به صورت تشکیلاتی در حوزه کودکان و زنان سرپرست خانوار فعالیت مداوم دارد. با توجه به سابقه فعالیت ۸ ساله فستیوال‌های فروش سالیانه خود به این سمت رفتیم که در جهت کارآفرینی اجتماعی پایدار پروژه دوشنبه بازار اجرایی شود.

مدیرعامل موسسه خیریه ایزد دوستان شمال افزود: مشاغل خانگی اگر برندسازی کیفیت و تولید مرغوب داشته باشند منجر به پایداری مشتری می شودند.

وی مشتریان کارآفرینی‌های اجتماعی را وفادار دانست و گفت: با دو دسته مشتری رو به رو هستیم. مشتریانانی که بابت قیمت پایین محصولات با موسسات خیریه در ارتباط هستند و مشتریانی که صرفا برای انجام کار خیر همکاری می‌کنند و هر دو جامعه مخاطب در پروژه کارآفرینی دوشنبه بازار مورد هدف قرار گرفته‌اند.

گیلکی نظامی افزود: با حمایت مسئولان استارت پروژه از ۵ ماه پیش زده و رونمایی اولیه انجام شد و با حمایت‌های بزرگوارانه آقای مرادی در پدافند غیرعامل به سطح خوبی رسیده و در آستانه ملی شدن در معاونت ریاست جمهوری قرار دارد.

گیلان بیش‌ترین نرخ مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را دارد

وی اظهار داشت: گیلان بیش‌ترین نرخ مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را دارد و در گیلان همچنین زنانی داریم که به دلیل طلاق به گیلان مهاجرت کرده و زن سرپرست خانوار شده‌اند.

مدیرعامل موسسه خیریه ایزد دوستان شمال اظهار کرد: در پروژه مشاغل خانگی برای زنان رده سنی زیر ۴۰ سال و با داشتن دو فرزند محوریت اشتغال به حضور مادر در خانه تعریف شده تا در کنار تربیت کودکان در خانه باشد و در هفته صرفا چندبار برای استانداردسازی تولیدات به موسسه مراجعه کند. مواد اولیه و سفارشات نیز از طریق پیک و اینترنت ارسال شده و خانم‌هایی که قابلیت آموزش حضوری ۱۵ جلسه ای برای استانداردسازی را ندارند به آن‌ها در منازل آموزش داده می‌شود.

افتتاح فروشگاه اینترنتی و فروشگاه فیزیکی در اسفندماه

گیلکی نظامی پروژه دوشنبه بازار را به خاطر شفافیت مالی وقف عام اعلام کرد و گفت: گزارشات مالی در قالب گزارش سالیانه به مراکز حامی ارسال شده و تمام سرمایه به دست آمده نیز در گردش است.

وی افزود: در سال اول ۸۰ زن سرپرست خانوار به عنوان اشتغال پایدار صفر تا صد و ۱۵۰ زن سرپرست خانوار برای افزایش فروش و بهبود معیشت تعریف شده است.

مدیرعامل موسسه خیریه ایزد دوستان شمال اظهار کرد: یکم اسفند همزمان فروشگاه اینترنتی و فروشگاه فیزیکی آغاز به کار خواهد کرد و روزهای دوشنبه تمام محصولات سایت با تخفیف ۱۰ الی ۱۵ درصدی عرضه می‌شود و در سه نقطه گیلان نیز دوشنبه بازار برپا خواهد شد. تمام خانم‌ها آموزش مهارتی دیده و گواهی مهارتی دریافت می‌کنند و ارائه خدمات پزشکی تخصصی رایگان نیز به این عزیزان در کنار مشاوره‌های حقوقی روانشانی در کنار اردوهای آموزشی خدمات جانبی این پروژه به زنان سرپرست خانوار و فرزندانشان است

گیلکی نظامی در خصوص بُعد ملی این طرح اظهار کرد: در صورت موافقت با این طرح در سطح معاونت ریاست جمهوری زاهدان به عنوان شهری که بیش‌ترین زنان سرپرست خانوار با کمترین میزان درآمد را دارد به عنوان دومین استان این طرح در آنجا اجرایی خواهد شد.

وی در پایان موسسه خیریه ایزد دوستان شمال گفت: آذر ماه سال ۹۴ جزو ده نهاد برتر نیکوکاری در گیلان شده‌ایم که این موفقیت حاصل تلاش‌های یک مجموعه است که عاشقانه تلاش کرده و به دنبال کار سیاسی نبوده و نیستند.

Share