در دولت یازدهم روند افزایشی بزه اجتماعی و خودکشی در گیلان از حرکت باز ایستاد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استانداری گیلان تاکید کرد که دولت از حضور اقلیت‌های مذهبی در انتخابات حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایلنا، علی‌اکبر پوراوزان اظهار کرد: طبق آماری که از ثبت‌احوال گرفتیم به‌ازای هر ۴ ازدواج ۲ طلاق ثبت شده اما آمارها از رشد بالای ازدواج در سال‌های اخیر حکایت دارد.

مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استانداری گیلان با بیان اینکه از سال ۵۴ در ایران رشد طلاق افزایش چشمگیری داشته و به صورت سینوسی این آمار در سال‌های گذشته تغییر کرده، گفت: در دوره اصلاحات این روند شیب کاهشی و در ۸ ساله دولت قبل باز روند افزایشی به خود گرفت.

پوراوزان با اشاره به اینکه در این دولت تمام فجایع فرهنگی و اجتماعی متوقف شد، افزود: در دولت یازدهم روند افزایشی سرقت، بزه اجتماعی، خودکشی و… در گیلان از حرکت باز ایستاد.

مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استانداری گیلان با بیان اینکه دیدگاه دولت در موضوع مذاهب و قومیت‌ها، شخصی نیست، بیان داشت: حضور قومیت‌ها و مذاهب در امر کشورداری و مدیریتی باید ملموس باشد.

پوراوزان با بیان اینکه در گیلان اختلاف بین اهل سنت و شیعه معنا ندارد و فقط جنبه بیرونی دارد، افزود: در تالش خانواده‌هایی داریم که بخشی اهل سنت و بخشی شیعه هستند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان با بیان اینکه از دید مدیران استان هیچ تمایزی بین شیعه و سنی وجود ندارد، افزود: دولت تدبیر و امید اقلیت‌های مذهبی را برای حضور در انتخابات تشویق می‌کند.

Share