از حل مشکل استخدامی کارکنان تا اختصاص بیش از ۲ هزار میلیارد اعتبار به پروژه‌های نیمه تمام شهرداری‎ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، قائم مقام سازمان های شهرداری ها و دهیاری های کشور از اختصاص ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های نیمه تمام شهرداری شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، خلیل راحتی روز چهارشنبه در نشست مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری های سراسر کشور در رشت با بیان اینکه پنج لایحه مهم در دستور کار این سازمان قرار دارد، افزود: لایحه استخدامی، دهیاری ها، در آمدهای پایدار، مدیریت شهری و شوراها پنج لایحه مهمی هستند که در دستور کار این سازمان قرار دارند.

photo_2016-12-07_18-49-41

راحتی لایحه درآمدهای پایدار و مدیریت شهری را از مهمترین لوایح موجود در دستور کار امسال این سازمان عنوان و با بیان این که اکنون به طور متوسط ۴۰ تا ۵۰ درصد در آمدهای شهرداری ها درگیر ساخت و سازها است، خاطرنشان کرد: در یک بازه زمانی حداکثر ۱۰ ساله میزان تخصیص به این بخش باید به چهار درصد کاهش یابد.

وی تصریح کرد: در این لایحه بسیاری از موضوعات و مسائل تصدی گری حیطه شهری به شهرداری ها منتقل می شود.

قائم مقام سازمان های شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه در این رابطه ۲۲ محور را به هیات دولت ارائه کردیم، پیش بینی کرد این لایحه در آینده نزدیک به مجلس ارائه شود.

قائم مقام سازمان های شهرداری ها و دهیاری های کشور خاطرنشان کرد: باید هدف مشخص باشد و حمایت های مالی برای پروژه های مهم و تاثیر گذار باشد.

راحتی تصریح کرد: سعی کردیم که از خرید ماشین آلات و … صرفنظر کنیم و حمایت های مالی مان را به پروژه های نیمه تمام شهرداری ها اختصاص دهیم.

وی اضافه کرد: به طور مثال در پروژه مربوط به توسعه آتش نشانی ها اعتباری در نظر گرفتیم و سال آینده برای آن دیگر ردیفی پیش بینی نمی شود.

راحتی به مشکلات پسماند استان های شمالی نیز اشاره و بیان کرد: پروژه هایی را برای رفع این معضل در سازمان تعریف کردیم که براساس آن در یک بازه زمانی باید مشکل پسماند استان های شمالی برطرف شود.

وی به لایحه استخدامی به عنوان یکی از لوایح در دستور کار این سازمان نیز اشاره و بیان کرد: در لایحه استخدامی قرار است مشکلات یکصد هزار نفر از کارکنان شهرداری های کشور رفع شود.

راحتی ساماندهی نحوه انتخاب شهردار و رفع دیگر مشکلات را از جمله مفاد این لایحه عنوان کرد.

قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: در شهرها باید مدیریت اصولی صحیح انجام پذیرد و تقاطع غیرهمسطح  به تنهایی  مشکل ترافیک را حل نمی‌کند و تنها ترافیک را از نقطه‌ای به نقطه دیگر سوق می‌دهد.

وی با اعلام اینکه در ۲۶ آذر روز حمل و نقل عمومی ۲۰ اتوبوس به ناوگان شهر رشت افزوده می‌شود گفت: شاید اگر به حمل و نقل عمومی توجه شود بهتر از احداث تقاطع غیر همسطح در حل معضل ترافیک تاثیر گذار است.

براساس آمار ارائه شده در سال ۹۴ در حال حاضر یکهزار و ۲۴۰ شهرداری در کشور وجود دارد.

سومین نشست تخصصی مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌های سراسر کشور به میزبانی استانداری گیلان در رشت گشایش یافت.

در این همایش دو روزه که مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌های سراسر کشور و مدیران سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور حضور دارند، مهم‌ترین مسائل بخش مدیریت شهری کشور بررسی می‌شود.

Share