مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است و همه این را می‎دانند/آیا مسئولان انزلی از روی آسفالت این خیابان‎ها عبور نمی‎کنند؟/پیمانکار کارخانه کمپوست عملکرد بسیار نامطلوبی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،خطیب جمعه انزلی همچنین به سخنان و گلایه نماینده و فرماندار محترم شهرستان از مدیریت ضعیف شهری نیز اشاره کرد و افزود: همانطور که نماینده و فرماندار محترم نیز در هفته اخیر گفتند، مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است و دیگر این را همه می دانند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان انزلی با بیان اینکه در نظام اسلامی مسئولان خدمتگزار مردم هستند و نه ارباب مردم تصریح کرد: در جامعه اسلامی انسان مومن نباید برای اینکه کارش انجام شود مقابل مسئول گردن خم کند، این با مبانی و اصول اسلامی همخوانی ندارد.photo_2016-11-12_14-45-10

وی با اشاره به اینکه اگر کوتاهی دیده شد باید گفته شود تصریح کرد: به امیرالمومنین توصیه می کردند که تا ریشه ی حکومتت محکم نشده با معاویه مبارزه نکن، هر زمان حکومتت قوی شد به مبارزه با او برخیز اما امیرالمومنین مصلحت اندیشی نکرد و حتی یک لحظه نیز سکوت در مقابل ظلم را نپذیرفت.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه سخنان خود به برگزاری نمایشگاه مطبوعات اشاره کرد و گفت: مطبوعات وابسته به هر جریانی که هستند باید در مدار قانون حرکت کنند، باید صداقت و شفافیت در هر رسانه مورد توجه و عمل قرار گیرد لذا انتشار برخی مطالب کذب و نشر اکاذیب پسندیده نیست.

شمس الدین آزادی بیان را نیز بسیار مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: آزادی بیان باید هم برای منتقدین و هم برای موافقین باشد، نمی شود که دهان منتقدین را بست و آنان را به بار ناسزا بگیریم اما از موافقین حمایت کنیم، خوب اگر خوب است باید برای همه خوب باشد و عدالت رعایت شود.

وی همچنین به تعطیلی خبرگزاری ایرنا در انزلی نیز اشاره و اظهار کرد: برخی ها در پشت پرده و استفاده از ارتباطات خود در تلاش هستند که این خبرگزاری را به شهری دیگر ببرند که من از همین جایگاه از فرماندار و نماینده محترم شهرستان می خواهم که مانع این کار شوند.

امام جمعه بندرانزلی متذکر شد: شهرستان انزلی از شهرستانی که شما می خواهید این خبرگزاری را به آنجا ببرید چیزی کم ندارد، وجود چندین اداره ی کل در انزلی نشان از جایگاه بالای این شهرستان در استان است.

شمس الدین باری دیگر با انتقاد از عملکرد ضعیف صداو سیما مرکز گیلان در انزلی تاکید کرد: از صدا و سیمای گیلان گلایه داشته و دارم، چندین بار با شما مردم نیز این گلایه خود را در میان گذاشته ام، اما هیچ اثری در مسئولان مربوطه نکرده است، خلا و کمبود انعکاس اخبار انزلی در رسانه استان وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به سخنان خود در دوهفته گذشته، پیرامون مشکلات شهرستان تصریح کرد: بعد از سخنان بنده برخی از مسئولان جویای مشکلات مطروحه شدند، اما تا به امروز هیچ نتیجه ای ندیدیم.

مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است

خطیب جمعه انزلی همچنین به سخنان و گلایه نماینده و فرماندار محترم شهرستان از مدیریت ضعیف شهری نیز اشاره کرد و افزود: همانطور که نماینده و فرماندار محترم نیز در هفته اخیر گفتند، مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است و دیگر این را همه می دانند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین درادامه بحث بازیافت و کمپوست زباله را دیگر مشکل جدید شهرستان انزلی دانست و تاکید کرد: پیمانکار جدید این مجموعه عملکرد بسیار نامطلوبی داشته و از حیث محیط زیستی نیز تخلفاتی دارد و همه این کوتاهی ها دلیلی شد که رتبه یک بازیافت زباله و کمپوست انزلی در استان به رتبه ده سقوط کند.

وی خطاب به مسئولان مربوطه نیز گفت : چرا بر کار شهرستان نظارت نمی کنید ؟مگر برای این پروژه از بیت المال هزینه نشده است، دلیل این عدم نظارت ها چیست؟

امام جمعه بندرانزلی به شکایات نمازگزاران در خصوص بلوار روبرو مصلی نیز اشاره و اظهار کرد: به دلیل اینکه می خواهند جلو مصلی پل عابر پیاده بزنند با احداث این بلوار مانع رفت و آمد مردم به مصلی شده اند، بارها مکاتبه کردیم، معاون عمرانی فرماندار، اعضای شورای شهر و چند کارشناس نیز آمدند و بازدید کردند اما این مشکل بر طرف نشد.

شمس الدین همچنین تاکید کرد: نمی دانم چرا برخی ها در کار لجاجت و عناد ایجاد میکنند، این نشان می دهد پشت پرده اتفاقات خاصی در حال انجام است که ما دلیلش را نمی فهمیم اما باید هرچه سریع تر شرایط عبور و مرور مردم فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به اوضاع نامناسب آسفالت در برخی از نواحی شهرستان نیز گفت: آیا مسئولان این شهر از این خیابان ها عبور نمی کنند؟ این خسارت ها به بیت المال و اموال مردم است، مسئولان مربوطه در قبال کار خود مسئولیت دارند.

وی با بیان اینکه نمی خواهم کسی را مسئول این کوتاهی ها معرفی کنم افزود: هر کسی که مسئول این اتفاقات است احساس مسئولیت ندارد ، این کوتاهی ها برای ما جای سئوال است، اینها اموری نیست که راه چاره نداشته نداشته باشد و نیاز به اعتبارات کلان نیز ندارد.

تغییر در ریاست جمهوری امریکا تاثیری در سیاست های جمهوری اسلامی ندارد

امام جمعه بندرانزلی در پایان با اشاره به انتخاب رییس جمهور آمریکا و وجود افشاگری های درمناطرات دوطرف افزود: چهره حقیقی آمریکا برای دنیا افشا شد و برای ما نیز تفاوتی ندارد که چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد .

 شمس الدین با تاکید براینکه انتخاب افراد درآمریکا تغییری درسیاست های داخلی ما ایجاد نمی کند تصریح کرد: درصورتی سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به آمریکا تغییر می کند که آمریکایی ها سر عقل بیایند و دست از بدعهدی ها بردارند.

Share