زائرین گیلانی عتبات عالیات در سلامتی کامل هستند/در جمع آسیب دیدگان حادثه تروریستی سامرا هیچ زائر گیلانی نمی باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیر حج و زیارت استان گیلان در خصوص انفجارهای تروریستی که در محل پارکینگ اتوبوس های زائران در سامرا رخ داد،گفت: زائرین گیلانی در این جمع نمی باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از ایسنا، مدیر حج و زیارت استان گیلان در خصوص انفجارهای تروریستی که در محل پارکینگ اتوبوس های زائران در سامرا رخ داد،گفت: زائرین گیلانی در این جمع نمی باشند.

۶۳۶۱۴۰۳۱۲۹۳۵۱۷۰۷۹۳حسن فعال با تسلیت به هموطنان داغدیده این حادثه تروریستی گفت:در جریان انفجارهای تروریستی که روز گذشته در محل پارکینگ اتوبوس های زائران در سامرا و همچنین در مسیر زائران رخ داد،متاسفانه تعدادی از زائران ایرانی مجروح و تعدادی به شهادت رسیدند که زائرین گیلانی در این جمع نمی باشند.

وی افزود:سازمان حج و زیارت با اعزام فوری نیروهای ستاد کاظمین به سامرا به کمک مجروحین شتافت و با همکاری مرکز پزشکی حج و زیارت و تیم درمانی عراقی توسط ۴ فروند بالگرد به بیمارستان های بغداد انتقال داده شدند.

فعال ادامه داد:طی این حادثه ۶ نفر زائر به شهادت رسیدند که ۴ نفر از آنان ایرانی هستند و ملیت دو نفر دیگر هنوز مشخص نیست.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه زائران مذکور از کاروان های سازمان حج و زیارت نبوده اند،اطلاعات دقیقی از آنان در دست نیست و اسامی دقیق مجروحین و شهدای این حادثه توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق اعلام خواهد شد اما اسامی تعدادی از مجروحان این حادثه که از مراکز درمانی عراق دریافت شده است به شرح ذیل می باشد:

فعال گفت:به هنگام وقوع حادثه، ۹ کاروان از زائران سازمان حج و زیارت در سامرا حضور داشتند که همگی به سلامت به کاظمین بازگردانده شدند.

براساس اطلاعیه حج و زیارت اسامی تعدادی از مجروحان این حادثه که از مراکز درمانی عراق دریافت شده است ، بشرح زیر است:زهرا اسماعیلی،عباس حیدری،بلقیس حداد زاده ،گلشن طالبی،زیاده ربیعی، صفر محمودی،فاطمه ذاکری،شکوه مساعی،از استان هرمزگان؛(رجبعلی جعفرزاده، ابوالفضل قصابی،حسن قربانی،مهدی سلیمانی،پری گل ابراهیمی) از استان اصفهان؛(امید مسرور، علی اکبر زنده دل، حسن قاسمی) از استان مرکزی؛مرتضی  کاظمی ازاستان گلستان؛ بهروز اسلامی از استان فارس؛ حلیمه صابری از استان خوزستان؛ (پری نظری، سیف الله عزیزی، فاطمه رییسی، محمود ملکی، آتیه  ملکی)از استان کرمانشاه و حمیدرضا حافظی از سیرجان استان کرمان.

همچنین متاسفانه زینب دستیار و محمدرضا حافظی(از سیرجان) در این حادثه تروریستی به شهادت رسیدند و اسامی دیگر شهدا در دست نیست.

Share