با سرمایه گذاری های بیشتر مناطق آزاد به مناطق تولید و صادرات تبدیل شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نعمت زاده درخصوص اقدامات صورت گرفته در مناطق آزاد گفت: باید تشویق کنیم تا با سرمایه گذاری های بیشتر مناطق آزاد ما به مناطق تولید و صادرات تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وزیر صنعت،معدن و تجارت با همراهی استاندار گیلان شامگاه شنبه از منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی بازدید و از نزدیک در جریان روند توسعه این منطقه قرار گرفت(گزارش تصویری)

photo_2016-11-13_19-54-19 محمدرضا نعمت زاده در این بازدید در گفتگو با خبرنگاران به افتتاح واحد صنعتی تولید مفتول و سیم مسی در شهرک صنعتی سپیدرود رشت اشاره و خاطرنشان کرد: بحمدا… واحد های تولیدی موجود در استان گیلان علاوه بر اینکه رو به رشد هستند  اشتغال بیشتری را ایجاد می کند و در این راستا طرح های نیمه تمام نیز در حال راه اندازی است.

وزیر صنعت،معدن و تجارت اظهار داشت: در سراسر کشور یک روحیه شاداب در جهت توسعه و فناوری و رونق اقتصادی می بینیم.

نعمت زاده افزود: البته هنوز هم واحدهایی که اغلب آنها مشکلاتشان دیرینه است همچون صنایع بزرگ نساجی که از سال های قبل از انقلاب در اینجا بودند و به دلیل عدم نوسازی و بازسازی با مشکلاتی مواجه هستند که باید فکر دیگری برای آنان کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام سرمایه گذاری های جدید در حال پیشرفت است و انشاا… هر ماه شاهد افتتاح ده ها پروژه خواهیم بود.

نعمت زاده درخصوص اقدامات صورت گرفته در مناطق آزاد گفت: باید تشویق کنیم تا با سرمایه گذاری های بیشتر مناطق آزاد ما به مناطق تولید و صادرات تبدیل شود.

وی به بازدید از کارخانه تبدیل ورق خام MDF  به محصولات نهایی و نیز تولید پوشاک اشاره کرد و افزود: من ۲ سال گذشته از این مجموعه تولید پوشاک بازدیدی داشتم که ۷۰۰ نفر اشتغال داشتند و امروز با توسعه ای که صورت گرفته هزار و ۴۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

 وزیر صنعت،معدن و تجارت خاطرنشان کرد: امیدواریم این منطقه به تدریج ضمن اینکه جنبه های گردشگری را برای مردم حفظ می کند به بخش تولید گرایش پیدا کند که خوشبختانه همین طور است.

وی گفت: انشاا… با در اختیار گذاشتن زمین های بیشتری در اختیار علاقمندان و واحد های تولیدی این منطقه به مرکز اشتغال جوانان و صادرات کالاها که در تلاش هستند تبدیل شود.

Share