اتاق بازرگانی گیلان افتخار اتاق ایران است/با ترافیک قابل توجهی در تردد سرمایه گذاران خارجی مواجه هستیم/با تغییر رویکرد دولت، آینده کشور روشن‌تر از گذشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس اتاق بازرگانی ایران، صادرات موفق را از طریق تولید قوی عنوان کرد و گفت: مبنای حرکت ما رسیدن به تولید در تمام بخش‌ها است و در این زمینه دارای ظرفیت‌های خدادادی هستیم که باید از آنها به درستی استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، غلامحسین شافعی عصر امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر گیلان به مناسبت گرامیداشت روز ملی صادرات در سالن بانک ملی این شهر با تسلیت اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: امیدواریم زائران به سلامت به زیارت نائل شوند.۲۱۵۴۰۷۹

وی، اتاق بازرگانی گیلان را افتخار اتاق ایران دانست و افزود: گیلان آغازکننده بسیاری از تحولات تاریخی در کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران، صادرات موفق را از طریق تولید قوی عنوان کرد و گفت: مبنای حرکت ما رسیدن به تولید در تمام بخش‌ها است و در این زمینه دارای ظرفیت‌های خدادادی هستیم که باید از آنها به درستی استفاده کنیم.

شافعی، میزان صادرات غیر نفتی کشور را ۳۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ خواند و تصریح کرد: سال ۲۰۱۵ میزان صادرات کالای غیر نفتی ایران به ۳۷ میلیارد دلار رسید اما ظرفیت کشور این رقم صادرات نیست.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه هنوز کالای ما متاع جذابی در بازارهای جهانی نیست، بیان کرد: با وجود تلاش‌های صورت گرفته، تولید ما نتوانست از تولید جهانی پیروی کند اما از مصرف جهانی پیروی کردیم.

وی بر تولید کالای با تکنولوژی روز و قابل رقابت در بازار جهانی در کشور تأکید کرد و یادآور شد: شرایط اقتصادی گیلان با سیستان و بلوچستان متفاوت است و نمی‌توانیم یک نسخه مشترک اقتصادی برای آن دو بنویسیم بنابراین باید هسته اقتصادی مشترک داشته باشیم.

شافعی، ایجاد هسته‌های اقتصادی برون‌مرزی و برنامه‌ریزی اتاق بازرگانی ایران برای کشورهای همسایه را مهم دانست و اظهار کرد: موضوع مذکور می‌تواند آینده کشور را متفاوت کند.

وی، دیپلماسی دولت در بحث هسته‌ای را سبب تغییر رویکرد و دیدگاه جهانی دانست و خاطرنشان کرد: با ترافیک قابل توجهی در تردد سرمایه گذاران خارجی مواجه هستیم و فعالان اقتصادی باید از این فرصت استثنایی بهره ببرند.

این مسؤول، با اشاره به علاقمندی سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی در ایران، بیان کرد: می‌توان از موقعیت مذکور فضای مناسبی برای بهبود کسب و کار در کشور ایجاد کرد ضمن اینکه با تغییر رویکرد دولت، آینده کشور روشن‌تر از گذشته است.

Share