آیت الله قربانی با انتقاد از شعارهای روز کوروش: در راستای شاه مخلوع و نقشه صهیونیستی است/انتخابات آمریکا رسوایی بزرگ این کشور در دنیاست/مردم دیگر نمی‌توانند به آنها اطمینان کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، قربانی به برخی حرکت‌ها در شیراز اشاره کرد و افزود: در شیراز حرکتی انجام دادند که کوروش پدر ما و ایران وطن ماست، این افراد در راستای شاه مخلوع که گفت کوروش بخواب که ما بیداریم، صورت گرفت و نقشه صهیونیستی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در نماز جمعه رشت با بیان اینکه انسان‌ها متفاوت آفریده شدند، اظهار کرد: بعضی از انسان امتیازهایی دارند که دیگران آن امتیازها را ندارند.

ghorbani2016-09-10_15-31-46

وی بعضی از انسان را زیبا و برخی زشت دانست و افزود: بعضی انسان‌ها نیرومند و برخی ضعیف و عده‌ای حاکم و تعدادی نیز فرمانبر هستند.

خطیب جمعه رشت بعضی از انسان‌ها را با تقوا و برخی بدکار خواند و تصریح کرد: اگر انسان‌ها وجهه خدایی به امتیازهای خود ندهند بی‌بهره از دنیا می‌روند.

وی ادامه داد: انسان‌های والامقام و بلند همتی داریم که ثروت دارند اما مسجد و مدرسه می‌سازند و ثروت را در مسیر صحیح به کار می‌برند.

قربانی به برخی حرکت‌ها در شیراز اشاره کرد و افزود: در شیراز حرکتی انجام دادند که کوروش پدر ما و ایران وطن ماست، این افراد در راستای شاه مخلوع که گفت کوروش بخواب که ما بیداریم، صورت گرفت و نقشه صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه یزید امام حسین (ع) و یاران او را به شهادت رساند و خانواده‌اش را به اسارت برد، اضافه کرد: یزید از عمر خود برای جنایت و کشتار استفاده کرد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه انسان می‌تواند با داشتن امتیازها راه درست را بپیماید و به مسیر بد نرود، خاطرنشان کرد: انسان می‌تواند نیرومند باشد و در راه خیر گام بردارد.

وی با تصریح بر اینکه انسان‌هایی که از امتیازهای خود در راه خیر استفاده می‌کنند با تقوا هستند، گفت: باید تلاش کنیم این سرمایه را در زندگی به دست آوریم و قرآن می‌فرماید پایان کار متعلق به افراد با تقوا است.

قربانی به اهمیت نماز جمعه اشاره کرد و یادآور شد: نماز جمعه باید بتواند انسان را متحول کند اگر یک عمر نماز بخوانیم اما تحول معنوی در انسان ایجاد نشود بی‌فایده است.

وی گفت: در ۱۳ آبان ملت قهرمان ایران نشان داد از انقلاب و از مبارزه با کفر و استکبار جهانی خسته نیستیم و درود بر ملت مبارزه و قهرمان ایران و گیلان که همیشه در صحنه حضور دارند.

خطیب جمعه رشت مبارزه با استکبار را اصل مهم دانست و اضافه کرد: از کسانی که بخواهند مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی به انقلاب اسلامی ضربه بزنند با آنها مبارزه می‌کنیم.

وی با اشاره به سفر اربعین حسینی (ع) تصریح کرد: افرادی که توانایی دارند باید به زیارت اربعین حسینی (ع) بروند زیرا ارزش عبادت زیارت اربعین بسیار بالا است و مسؤولان کاروان زائران اربعین امکانات را برای آنها فراهم کنند.

قربانی برنامه‌ریزی اعزام زائران اربعین را بسیار بهتر دانست و خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰ هزار نفر از گیلان به اربعین حسینی (ع) در کربلا می‌روند.

وی به برگزاری انتخابات لبنان اشاره کرد و گفت: انتخابات لبنان به دو سال بی‌سرپرستی ریاست جمهوری در این کشور پایان داد و میشل عون فرد امتحان پس داده‌ای است و در این انتخابات ملت لبنان، حزب‌الله و سید حسن نصرالله بهره بردند.

*انتخابات آمریکا رسوایی بزرگ این کشور در دنیا

خطیب جمعه رشت انتخابات آمریکا را رسوایی بزرگ این کشور در دنیا دانست و گفت: کاندیداهای آمریکا فحشا را در جامعه اشاعه می‌دهند و مردم دیگر نمی‌توانند به آنها اطمینان کنند.

وی با اشاره به اینکه خدا را شاکریم در کشوری زندگی می‌کنیم که در رأس آن انسان‌های سالمی قرار دارند، متذکر شد: در انتخاب وزرای دولت نمایندگان مجلس به دلیل اینکه شش ماه بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری نمانده به وزرا رأی دادند.

قربانی یادآور شد: از مسؤولان می‌خواهیم در سایه ولایت به وظایف خود عمل کنند اما در زمان ریاست جمهوری بنی‌صدر شاهد بودیم نمایندگان مجلس به عزل او رأی دادند.

Share