فیفا به ایران هشدار داد بازی با کره‌جنوبی ۳ بر صفر می‌شود!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال تلاش زیادی کرد تا زمان بازی با کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی تغییر پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرآنلاین، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال امروز میهمان برنامه ورزش و مردم بود. او ابتدا درباره برگزاری بازی ایران و کره جنوبی در شب تاسوعای حسینی می گوید: «تقویم فیفا ۴ ساله یا ۸ ساله تنظیم می شود. تقویم فعلی را سال ۲۰۱۲ نوشته اند و الان هم اگر روی سایت فیفا بروید تا ۲۰۲۲ را نوشته اند. آنجا نوشته شده که ۱۱ اکتبر یا ۲۰ مهرماه بازی ایران و کره برگزار می شود. برای فیفا خیلی تعریف شده نیست که امسال ۲۰ مهر تاسوعا است و سال دیگر ۱۰ روز جلوتر است. فدراسیون فوتبال هیچ دخل و تصرفی در برنامه فیفا ندارد و همه مسابقات قاره های مختلف در فیفادی برگزار می شود.» taj

او ادامه می دهد: «ما ۱۲ آوریل نامه اعتراض خود را به فیفا اعلام کردیم. پیشنهاد دادیم که این بازی در تهران برگزار نشود اما فیفا قبول نکرد. حسنی خو مدیرکل حراست وقت که زحمات زیادی هم کشید، نامه ای به امنیت کشور زد که در چنین روزی بازی است. با این حال من خودم به مالزی رفتم و گفتم که بازی ما را تغییر دهید. آنها گفتند که یا ۲ روز جلوتر بیاندازید یا ۲ روز عقب تر. این در حالی بود که ما ۲ روز قبل از آن باید در ازبکستان بازی می کردیم و کره هم در کشورش بازی می کند. پس ما هم می خواستیم، آنها قبول نمی کردند. ۲ روز هم عقب تر می افتاد، از فیفادی خارج می شد و باید بدون لژیونرها بازی می کردیم.»
تاج توضیح می دهد: «بازهم ما ادامه دادیم و بعد از نامه نگاری ها با وزارت خارجه، ۲۷ مردادماه به سوئیس رفتیم و با اینفانتینو صحبت کردیم. آنجا بحث های زیادی مطرح شد و گفتیم که آن روز برای ما روز بسیار مهمی است. اینفانتینو به ما گفت که امسال نمی توانیم کاری کنیم اما می توانیم کاری کنیم که سال های بعد این اتفاق رخ ندهد. حتی بحث انصراف را مطرح کردیم که گفتند ۳ بازی شما با نتیجه ۳ برصفر می شود که در آن صورت به جام جهانی نمی رفتیم.»
او همچنین می گوید: «وزیر با من تماس گرفت و گفت که ما نگران هستیم و با کره ای ها مذاکره کنید. در هند با کفاشیان، اسدی و جمالی با کره ای ها صحبت کردیم و رئیس فدراسیون فوتبال این کشور قرار شد با سرمربی تیم ملی کشورش صحبت کند و به ما خبر بدهد. هنوز تاریخ بازی ایران قطعی نیست و ما منتظر هستیم تا پاسخ بدهند. البته با مسئولان امنیتی صحبت کردیم که اگر تاریخ بازی را هم تغییر ندادیم، بازی برگزار شود اما از این فرصت استفاده کنیم. به دنبال این هستیم که ساعت بازی روز ساعت ۱۶ برگزار شود.»
تاج عربستان را مثال می زند و ادامه می دهد: «عربستان اعلام کرده که من در ۱۰ روز حج بازی برگزار نمی کنم و این را فیفا پذیرفته است. البته نمی شود گفت که ۴ سال بعد فلان مناسبت ایجاد می شود. اینفانتینو نیز به خاطر همین گفته که هر سال به ما گوشزد کنید. »

tel final1

Share