هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به کارخود پایان داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان باحضورگروه های نمایشی،هیأت داوران ،مردم و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در شامگاه ١۵ شهریور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در مراسم اختتامیه جشنواره به اهمیت ماندگاری هنر اشاره کرد و گفت: لاهیجان از شهرهای مطرح کشور در برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند است.photo_2016-09-05_22-23-22

فیروز فاضلی با بیان اینکه برگزاری جشنواره مذکور تبدیل به برند شده است، افزود: ارتقای این جشنواره نیازمند تلاش و همت مسؤولان برای سال‌های آینده است.وی تنوع در هنر را سبب ماندگاری آن دانست و تصریح کرد: هر اجرایی از هنر تئاتر خیابانی شهروند دارای جذابیت خاصی است که می‌تواند در حفظ این ماندگاری تاثیرگذار باشد.

در ادامه این مراسم فرماندار لاهیجان طی سخنانی اظهار داشت: بر اساس دریافتی که از برگزاری این رویداد به دست آمد، طراوت و شادابی در بین مردم مشاهده می شد و ایجاد این شادابی از مهمترین اهداف جشنواره تأتر شهروند است.

سید محمد احمدی افزود: رسیدگی به معضلات اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد و مواردی از این دست از تأکیدات رهبر معظم انقلاب و همچنین دولت است که برگزاری برنامه هایی همچون این جشنواره می تواند با ایجاد نشاط اجتماعی، راهکار مناسبی برای مقابله با این معضلات به شمار آید.

در ادامه سعید آگشته شهردار لاهیجان طی سخنانی گفت: هنر را می توان ابزاری کارآمد برای انتقال مفاهیم شهروندی عنوان کرد و گفت: جشنواره تأتر شهروند با عمر هفت ساله خود تلاش دارد تا با حرکتی تأثیر گذار، ضمن ایجاد نشاط اجتماعی،باعث ارتقا و تجلی فرهنگ شهری شود.

آگشته افزود: جشنواره تأتر شهروند برای دست یابی به افق های بین المللی تلاش کرده و برگزار کنندگان آن برای نیل به این هدف از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند.

هفتمین دوره از جشنواره تأتر خیابانی شهروند با حضور ۲۰ اثر نمایشی از استان های تهران، البرز، گیلان، مازندران، خوزستان، ایلام، فارس، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی و اصفهان از ۱۳ تا ۱۵ شهریور برگزار شد..

حسین مسافرآستانه، حمید پورآذری و جواد عزتی، داوری هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان را به‌عهده داشتند.

tel final1

Share