افزایش ظرفیت بندرآستارا به یک میلیون تن/بهره برداری از دومین پست اسکله بندرآستارا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دومین پست اسکله بندرآستارا و دو انبار بزرگ این بندر ظهر امروز با حضور استاندار گیلان به بهره‌برداری رسید.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، دومین پست اسکله بندرآستارا و دو انبار بزرگ این بندر ظهر امروز با حضور استاندار گیلان به بهره‌برداری رسید.

افتتاح رسمی بندر آستارا با حضور معاون اول

 با بهره‌برداری از این پست اسکله به طول ۷۵ متر ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر آستارا از ۶۰۰ هزار تن به یک میلیون تن و طول اسکله بندر به ۲۰۵ متر افزایش یافته است.

همچنین با حضور دکتر نجفی انبار سرپوشیده‌ی نگهداری کالابه وسعت ۳ هزار متر مربع  ،اداره گمرک و منطقه ویژه اقتصادی و استحصال حوضچه داخل بندر به وسعت ۳ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی  بندر آستارا به  بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این طرح ها  با هزینه‌ی ۱۱میلیارد تومان برای ۱۴۰نفر اشتغال‌زایی شده است.

ظرفیت تهیه و بارگیری نهایی بندرآستارا با ۴ پست اسکله ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن پیش‌بینی شده  که یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آن مربط به تخلیه و بارگیری مواد سوختی خواهد بود.

از ابتدای سال تاکنون در این بندر که متعلق به بخش خصوصی است ۶۰ هزار تن کالا تخلیه و بارگیری شده است که ۵ درصد بیشتر از پارسال است.

بندر آستارا نخستین بندر بخش خصوصی کشور بود که ساخت آن در سال ۸۸ آغاز و در سال ۹۲ با پهلوگیری یک فروند کشتی به بهره‌برداری رسید.

شمالی‌ترین بندر کشور در منطقه صفر مرزی در حاشیه‌ی خزر، نزدیکترین بندر به کشورهای cis و استان‌های شمال غربی و غرب کشور و تنها بندری که دارای مرز گمرک خشکی و دریایی در شمال کشور است بندر آستاراست.

tel final1

Share