خاک بر سر فدراسیون جهانی که رئیسش می‌بیند حق می‌خورند و کاری نمی‌کند/جلود جلاد سرم را برید و مدالم را دزدید/کمیته IOC بازی جوانمردانه را باخت/پاداش مدال طلای المپیک برای بهداد سلیمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا قهرمان کشورمان کینه ورزی دبیر عراقی فدراسیون آسیایی که همراه با همسرش در هیات ژوری این وزن قرار داشتند را دلیل اتفاقات می داند و می گوید:«آن آقای جلود جلاد که با همسرش در هیات ژوری نشسته بودند به دلیل دشمنی اش با آقای مرادی نخواست من مدال بگیرم. این آقا جلود نیست ، به نظرم یک جلاد است.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرآنلاین, بهداد سلیمی هرکول ایرانی در یک ضرب المپیک توانست وزنه ۲۱۶ کیلو گرم را بالای سر ببرد تا رکور جهان و المپیک را بشکند. در دو ضرب سلیمی کار خود را باید با مهار ۲۴۵ کیلوگرم آغاز می کرد و با وجود اینکه وزنه را بالای سر می برد اما دو چراغ قرمز دریافت کرد. برای دومین مرتبه دوباره پشت وزنه ۲۴۵ کیلوگرم قرار گرفت که این مرتبه سه چراغ سفید دریافت کرد اما مورد موافقت ژوری قرار نگرفت. نماینده ایران در سومین مرتبه دوباره برای زدن وزنه ۲۴۵ کیلوگرم روی تخته آمد اما آن را انداخت و از جدول مسابقات حذف شد. بهداد پس از این اتفاق به بالای سر هیات داوران رفت و به حکم آنها اعتراض کرد. سجاد انوشیروانی و علی مرادی بهداد را به بیرون از سالن هدایت کردند اما بهداد همچنان به اعتراض خود ادامه داد. او در سالن ماند و روی زمین نشست و گریه کرد. سلیمی دوبار و به راحتی توانست وزنه ۲۴۵ را بالای سر ببرد که با دریافت سه چراغ سفید اما هیات داوران وزنه های او را قبول نکردند.photo_2016-08-18_08-32-19
کادرفنی ایران هرچه اعتراض کرد به جایی نرسید و اشک های بهداد به جایی نرسید. تیم ایران در زمانی که در حرکت درست اول بهداد را داوران نیجریه ای و شیلیایی مردود اعلام کردند، اعتراضی نداشت. درحالی که این حرکت درست بود. در حرکت دوم اما وقتی تیم داوری حرکت بهداد را درست تشخیص داد ،گرجستانی ها اعتراض کردند و با این شلوغ کاری ، باعث شدند هیات ژوری حرکت بهداد را خطا اعلام کند. حسین توکلی درباره خطایی که اعلام شد. گفت:«پرتاب بهداد در حرکت اول هیچ خطایی نداشت. بعد از اینکه وزنه روی سینه قرار گرفت ، در حرکت قیچی ، باید دست کاملا باز شود و پرس نشده باشد. اگر حرکت قیچی بعد از پرتاب ، دست با فاصله صاف شود ، نباید این حرکت خطا تشخیص داده شود و حرکت بهداد برای بار اول هیچ خطایی نداشت. در حرکت دوم هم خیلی سختگیرانه حرکت او را مردود کردند. متاسفانه ناداوری از کشتی به وزنه برداری رسید.»

خاک بر سر فدراسیون جهانی که رئیسش می‌بیند حق می‌خورند و کاری نمی‌کند

سجاد انوشیروانی که به شدت از ناکامی بهداد سلیمی در کسب مدال المپیک ناراحت و از ناداوری‌ها عصبانی بود، گفت: خودتان دیدید چه اتفاقی افتاد. من درخواست کردم ویدئو را باز بینی کنند اما قبول نکردند. به نظر من دسیسه کردند تا بهداد را حذف کنند. دو نفر در هیات ژوری از آسیا اینجا نشسته‌اند که دشمن ایران و فدراسیون ما هستند، یک آقا و یک خانم که حق ما را آشکارا خوردند.به نظر من علنا حق ما را خوردند.
سرمربی تیم ملی ادامه می دهد: در همین حال رییس فدراسیون جهانی اعتراض می کنم اما می‌گوید من می‌دانم و خیلی متاسفم اما تشکیلات این است! خاک بر سر این فدراسیون جهانی شود که رئیسش می‌بیند حق ما را می‌خورند اما هیچ کاری نمی‌تواند بکند!

من مطمئن بودم که مدال مال ماست. بهداد در یک ضرب عالی کرد. حرکت اول ما خطا بود اما حرکت دوم مساوی ثبت شد. ما با همون وزنه مدال نقره می گرفتیم اما این نامردی است.

جلود جلاد سرم را برید و مدالم را دزدید

photo_2016-08-18_08-29-49بهداد سلیمی به اتفاقات رخ داده در مسابقه سنگین وزن المپیک ریو واکنش نشان داد و گفت:«فکر می کنم مردم خودشان دیدند که هر کاری می توانستم کردم اما نمی خواستند من مدال بگیرم. آقای آیان به من گفت حق با تو است اما کاری از دستم بر نمی آید. آخر چرا رئیس یک فدراسیون جهانی نباید بتواند از حق دفاع کند؟»

قهرمان کشورمان کینه ورزی دبیر عراقی فدراسیون آسیایی که همراه با همسرش در هیات ژوری این وزن قرار داشتند را دلیل اتفاقات می داند و می گوید:«آن آقای جلود جلاد که با همسرش در هیات ژوری نشسته بودند به دلیل دشمنی اش با آقای مرادی نخواست من مدال بگیرم. این آقا جلود نیست ، به نظرم یک جلاد است.»

بهداد معتقد است این اتفاق سناریویی بوده برای اینکه ایران سه طلا نگیرد:«وزنه ای که من زدم هیچ مشکلی نداشت، برایم نه روحیه ای ماند و نه توانی. من رکورد یکضرب را زدم اما نگذاشتند طلایم را بگیرند. من خیلی زحمت کشیده بودم ، خیلی آماده بودم اما نگذاشتند به مدالم برسم. وقتی آقای آیان می گوید حق با تو است اما کاری از دستم بر نمی آید یعنی آنها احتمالا نمی خواستند ایران سه مدال طلا بگیرد.»

او با انتقاد از کم کاری آیان در گرفتن حقش ، گفت:«رئیس فدراسیون جهانی مگر می شود کاری از دستش بر نیاید. او حق وتو دارد اما کاری نکرد. »

آیا اعتراض کمکی به بهداد می کند؟ این قهرمان می گوید:«الان دیگر مدال ها را دادند و رفت و دیگر اعتراض فایده ای ندارد.فکر کردید مدال را از گرجستانی و ارمنی می گیرند و می گویند بیا بهداد برای تو؟ تمام شد و رفت.»

«بهداد درباره تمجید حریف گرجی از خودش گفت:حریف گرجی من هم خیلی آماده بود ، رکورد دوضرب دنیا را زد اما من هم آماده بودم. می خواستم بروم وزنه بزنم. من حرکت اول را که زدم ، رفتم برای وزنه ۲۵۲ ، گفتم سجاد ۲۵۲ را برایم بخواه. من سه چراغ سفید دیدم ، وزنه را انداختم و آمدم پایین. نمی دانستم که خطا دادند. برای بار دوم آمدم و این بار بهتر وزنه را زدم. با خودم گفتم ایرادی نداردف خودم را جمع می کنم ، حالا یک حرکت از دست رفته اما باز هم قبول نکردند و روحیه ام از دست رفت. من اگر بودم نمی گذاشتم رکورد مجموع را از ایران بگیرند اما رقابت سالم و عادلانه ای نبود متاسفانه . آن آقای جلاد ، سرم را برید متاسفانه.

photo_2016-08-18_08-30-25رئیس مافیایی وزنه‌برداری دنیا: تصمیم داوران درباره بهداد سلیمی کاملا درست بود

تاماش آیان، رئیس مجارستانی وزنه برداری دنیا که لحظاتی قبل از مسابقه بهداد ، به طرز عجیبی به سمت داوران رفته بود و کنار میز به آنها نکاتی را گفته بود ، بعد از پایان مسابقات دسته سنگین وزن به سمت مسئولان ورزش ایران آمد و شکستن رکورد دنیا توسط بهداد در حرمت یکضرب را تبریک گفت. او درباره واکنش گروه داوری به وزنه های بهداد که خشم ایرانیان را به همراه داشت گفت:« این تصمیم هیات ژوری کاملا درست بود و هیچ مشکلی نداشته است. من ناراحتی شما را درک می کنم اما باز می گویم این تصمیم کاملا درست بود.»

پاداش مدال طلای المپیک برای بهداد سلیمی

سلیمی همچون دیگر طلایی‌های المپیک پاداش می‌گیرد.علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری با اعلام این خبر گفت:«قهرمان کشورمان هم‌اندازه دو مرد دیگر طلایی ایران در ریو یعنی کیانوش رستمی و سهراب مرادی از این فدراسیون پاداش دریافت خواهد کرد.»مرادی در حالی این حرف را می زند که بهداد سلیمی در مسابقات وزنه برداری المپیک ۲۰۱۶ ریو تمام تلاشش را برای کسب مدال کرد اما ناداوری و حقی که از او خوردند مانع از این کار شد.

‏‏‏نامه‌اعتراض سرپرست کاروان اعزامی به کمیته بین‌المللی المپیک:

کمیته IOC بازی جوانمردانه را باخت

‏سرپرست کاروان اعزامی کشورمان به المپیک ۲۰۱۶ با ارسال نامه‌ای به کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اعتراض کاروان ایران را به ناداوری صورت گرفته در دسته فوق‌سنگین وزنه‌برداری اعلام کرد.


tel final1

Share