بیکاری در استان گیلان حل نمی شود مگر با سرمایه گذاری/دفاع اولیه از برنامه آمایش سرزمینی گیلان

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمدی گفت: کار آمایش ۱۵ استان کشور انجام شده است و برنامه آمایش گیلان هفته پیش دفاع اولیه اش صورت گرفته است و تا اواخر مرداد دفاع نهایی اش صورت می گیرد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست خبری ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان عصر امروز در رشت برگزار شد.mohammadib431b0d4392e16c5b3807

به گزارش خبرنگار دیارمیرزا از رشت, کیوان محمدی با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: هرچقدر کشوری فرهیخته تر باشد کار خبرنگار آسان تر است و در کشورهایی که دچار عقب ماندگی هستند کار خبرنگاری سخت است.

وی گفت: نقشی که خبرنگاران ایفا می نمایند روشنگری افراد جامعه است و به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

محمدی با بیان اینکه مخاطب خبرنگاران تمامی مردم هستند اظهار کرد: پاکی قلم و اندیشه باعث می گردد شأن خبرنگاران حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه می گویند خبرنگاران رکن چهار توسعه هستند گفت: به نظر من خبرنگاران رکن اصلی دموکراسی هستند و نقش معلمی تمام جامعه را دارند.

آمادگی برای برگزاری دوره های خبرنگاری

رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان گیلان عنوان کرد: اگر پاکی قلم و اندیشه وجود داشته باشد خبرنگار می تواند در جامعه تأثیرگذار می شوند.

محمدی افزود: کسانی که تهمت می زنند نیز مفید هستند زیرا باعث می گردند سره از ناسره مشخص می شود و همچنین اگر می خواهیم به توسعه برسیم باید جایگاه خبرنگاران حفظ شود.

وی اظهار کرد: آمادگی این کار را داریم که دوره های خبرنگاری را به کمک خبرنگاران و به صورت رایگان برای افراد تازه وارد به این کار برگزار کنیم.

رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به اینکه خبرنگاران افرادی هستند که دغدغه های زیادی را برای پیشرفت استان خود دارند گفت: در پی آن هستیم که از نظرات اصحاب رسانه جهت توسعه استان کمک بگیریم.

دفاع اولیه از برنامه آمایش سرزمینی گیلان / جمعیت گیلان از لحاظ استراتژیک دچار مشکل است

محمدی با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی بحث آمایش سرزمین مطرح بود گفت: متأسفانه هربار این موضوع با مشکلاتی همراه بوده است.

وی ادامه داد: هم اکنون کار آمایش ۱۵ استان کشور انجام شده است و برنامه آمایش گیلان هفته پیش دفاع اولیه اش صورت گرفته است و تا اواخر مرداد دفاع نهایی اش صورت می گیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، گردشگردی، تجارت، کشاورزی و صنعت را از اولیت های برنامه آمایش عنوان کرد و تصریح کرد: کشت برنج در سایر استان ها محدود شده است و باید از این فرصت استفاده نماییم.

وی با بیان اینکه صنایعی که می خواهند وارد استان گیلان شوندباید از محیط زیست اجازه بگیرند گفت: منظور من سازمان محیط زیست نیست بلکه باید آب، درخت و جنگل گیلان اجازه ورود صنعت را بدهند زیرا محیط زیست گیلان شکننده است.

محمدی گفت: برنامه نوشتن مهم نیست بلکه باید برنامه ای را بنویسیم که بتوانیم آن را عملی کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان اظهار کرد: نیازی نیست در بحث محیط زیست ۲۰ کار انجام دهیم بلکه اگر دو کار فاضلاب و زباله را حل نماییم کافی است.

محمدی گفت: نه تنها جمعیت گیلان افزایش نیافته بلکه خطری جدی ما را تهدید می کند و گیلان از لحاظ استراتژیک در زمینه جمعیت دچار مشکل شده است.

وی ادامه داد: گیلان ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد و در زمان افزایش تعداد نماینده ها، نمایندگان گیلان به علت مشکلات جمعیتی افزایش نمی یابد.

بیکاری در استان گیلان حل نمی شود مگر با سرمایه گذاری

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با بیان اینکه مسئله بیکاری استان گیلان حل نمی شود مگر با سرمایه گذاری، اظهار داشت: سرمایه گذاری به سه صورت دولتی، خصوصی داخلی و سرمایه گذاری خارجی می باشد.

وی گفت: اگر سرمایه گذار خارجی دیگر کسی جرأت نمی کند موشک های خود را به سمت ما بگیرند زیرا سرمایه خودشان در داخل کشور ما وجود دارد.

محمدی با اشاره اینکه هیچ مشکلی در خاورمیانه وجود ندارد که بدون حضور ایران برطرف نماید و کشورهای دنیا به این نتیجه رسیده اند گفت: ما باید از این فرصت برای جذب سرمایه گذاری خارجی استفاده کنیم.

وی افزود: خبرنگاران می توانند افکار عمومی به گونه ای سوق دهند که باعث جذب سرمایه گذار گردد.

ملزم نیستیم امسال برای تالاب انزلی بودجه اختصاص دهیم

این مسئول در خصوص تالاب انزلی اظهار کرد: سال گذشته ملزم بودیم که برای تالاب انزلی بودجه اختصاص دهیم ولی امسال ملزم نیستیم اما با این وجود بودجه تالاب انزلی رشد خوبی داشته است.

وی افزود: مشکلات تالاب انزلی به تنهایی حل نمی شود زیرا تالاب انزلی به گودالی برای فاضلاب ها و رودهای آلوده شده است.

محمدی با بیان اینکه بنده رییس حزب اعتدال و توسعه گیلان هستم اظهار داشت: فرهنگ حزبی من آموزش داده است که وقتی مدیر یک سازمان در استان هستم، مدیر یک جناح خاص نباید باشم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان خطاب به کسانی که دلواپس برجام هستند گفت: اگر طرف مقابل بازی در بیاورد ما نیز دست و پا بسته نیستیم همچنین ملتی که ولایت فقیه دارد دلواپسی ندارد.

از حاشیه های جالب جلسه این بود کیوان محمدی از خبرنگاران در خواست کرد که خبرنگاران ۱۵ ثانیه برای تمامی خبرنگاران، خصوصا خبرنگاران شهید دست بزنند.

tel final1

Share