گیلان یک استان پیر است/نیازمند نیروهای جوان، با نشاط و تحصیلکرده هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیزا استاندار گیلان افزایش نیروهای جوان، پویا، با نشاط و تحصیلکرده را از سیاست‌های کلی جمعیتی عنوان کرد و افزود : جمعیت جوان ، توانمند و فعال با ارتقای درآمد سرانه وایجاد امید در جامعه افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیزا, استاندار گیلان در همایش روز ملی جمعیت گفت : جمعیت جوان ، توانمند و فعال جامعه با ارتقای درآمد سرانه وایجاد امید در جامعه افزایش می یابد.IMG_0986

 دکتر محمدعلی نجفی صبح امروز در این همایش که در سالن شهید انصاری برگزار شد مکانیزه کردن فعالیت‌های ثبت احوال را از جمله سیاست‌های این سازمان دانست و افزود : در بخش تعویض شناسنامه و صدور کارت ملی هوشمند گام‌های خوبی در سال گذشته در گیلان برداشته شد و انشاء ا… در سال جاری نیز شاهد ارتقاء این فعالیت‌ها خواهیم بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه به هر میزان که در جهت مکانیزه و عملی کردن فعالیت‌ها در سازمان ثبت و احوال تلاش کنیم به اهداف و سیاست‌های کلی کشور در بحث جمعیت نزدیکتر خواهیم شد افزود : سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب نکات ارزشمند و حائز اهمیتی دارد که برای کشور راهگشا خواهد بود.

استاندار گیلان کشور را نیازمند نیروهای جوان، با نشاط، تحصیلکرده و پویا دانست و افزود : مدیران اجرایی باید با بهره‌گیری از فرصت‌های علمی و فناوری روز و در راستای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و راهبرد های دولت در جهت انجام تکالیف خود تلاش کنند.

دکتر نجفی گیلان را استانی پیر عنوان کرد و افزود : باید با تحقق سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در جهت جوان سازی استان تلاش کنیم.

وی پیر بودن جمعیت استان را موجب بروز خطرات در آینده عنوان کرد و افزود : کشور بیشتر نیازمند جمعیت جوان، فعال و اندیشمند است .

استاندار گیلان افزایش نیروهای جوان، پویا، با نشاط و تحصیلکرده را از سیاست‌های کلی جمعیتی عنوان کرد و افزود : جمعیت جوان ، توانمند و فعال با ارتقای درآمد سرانه وایجاد امید در جامعه افزایش می یابد.

وی رویکرد اجتماعی و فرهنگی را برای افزایش جمعیت در جامعه لازم دانست و  افزود : باید با رفع موانع ازدواج و آسیب شناسی در این بخش همگام با سیاست‌های کلی جمعیتی در جهت افزایش نسل تلاش کنیم.

وی گفت : در این گونه نشست‌ها می‌بایست مشکلات و چالش‌های پیشرو در بحث جمعیتی کشور را رصد کرده و وظایف خود را به نحو احسن در این راستا انجام دهیم.

وی آمار ارائه شده در بخش طلاق استان را زیبنده گیلان ندانست و افزود : متأسفانه به دلیل عدم وجود دفاتر طلاق در شهرستان‌های رامسر و تتکابن مازندران، متقاضیان این بخش به شهرهای همجوار خود در گیلان مراجعه می‌کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور اظهار داشت : در سالی که مزین به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است باید با اتخاذ سیاست‌های درون‌زا و برون‌نگر در جهت تحقق این مهم گام برداریم و منابع انسانی نقش مهمی را در این راستا ایفاء می‌کند.

دکتر نجفی به سفر اخیر روسای جمهور و مقامات کشورهای دنیا به ایران و توافقات خوب حاصل شده در این سفرها اشاره کرد و افزود : راه آورد این سفرها برای کل  کشور است و انشاء ا… با این توافقات درآمد خوبی برای کشور ایجاد می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به  عدم برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی بین کشورهای ایران و جمهوری آذربایجان در مدت ۱۰ سال گذشته افزود : این کمیسیون در سال گذشته برگزار شد و انشاءا… فردا شاهد سومین سفر روسای این کمیسیون جهت بازدید از راه آهن استان خواهیم بود.

در ادامه این نشست اداره کل ثبت احوال، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دانشگاه علوم پزشکی به ارائه گزارش درخصوص وضعیت جمعیتی استان پرداختند.

tel final1

Share