پیچیده ترین و پیشرفته ترین ناو جنگی دنیا در اختیار ارتش آمریکا قرار گرفت+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،شرکت کشتی سازی Bath Iron Work مستقر در ایالت ماین آمریکا، ناو جنگی Zumwalt که گفته میشود بزرگترین ناو جنگی و نابودگر حال حاضر دنیا است را در اختیار ارتش ایالات متحده قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تابناک ،شرکت کشتی سازی Bath Iron Work مستقر در ایالت ماین آمریکا، ناو جنگی Zumwalt که گفته میشود بزرگترین ناو جنگی و نابودگر حال حاضر دنیا است را در اختیار ارتش ایالات متحده قرار داد.

این ناو جنگی که به گونه ای پیشرفته ترین و پیچیده ترین نمونه ساخته شده در جهان تا کنون است، و قابلیت تهاجم چند وجهی در دریا و زمین را دارد، قبل از تحویل به ارتش آمریکا چندین ماه مورد آزمایش های متعدد در آبهای آزاد و برای تست قدرت بدنه، تجهیزان مکانیکی و سیستم های الکتریکی، قدرت پیشرانه و قابلیت های مهار و کنترل، قرار گرفته است.

ناو Zumwalt با طراحی ممتاز و ساختار کامپوزیتی قدرتمند خود نه تنها به دلیل اندازه کوچک خود، بلکه به جهت قابلیت های اختفای پیشرفته که آن را از چشم هر راداری مخفی میسازد، قابل توجه است.

۶۶۸۰_۴۸۸

این ناو قادر به حمل ۱۳۰ خدمه در بدنه و ۲۸ خدمه در قسمت فوقانی خود است و و مجهز به دو راکت از نوع سیستم تسلیحاتی پیشرفته ۱۱۵ میلیمتری با قابلیت Long-Range Land Attack Projectiles است که با برد ۱۱۷ کیلومتر قدرتی سه برابر نمونه های استفاده شده فعلی در ناو های جنگی را دارد.

نیروی دریایی آمریکا اذعان کرده است که این ناو اولین نمونه از جنگ افزارهای جدید است که از سیستم یکپارچه قدرت (IPS) استفاده خواهد کرد. این سیستم یک نمونه کاملا الکتریکی است که با توربین های گازی تولید توان و نیرو میکند. از این جهت طراحی این ناو نه تنها شامل ویژگیهای صرفه اقتصادی و قابلیت مقاومت بالا است، بلکه پیشقراول تسلیحات مبتنی بر انرژی آینده نیز به حساب می آید.

۶۶۸۱_۶۵۰

ساخت این ناو جنگی که نام گذاری آن به یاد ژنرال «المو باد زوموالت جونیور» است ۴ میلیارد دلار هزینه در بر داشته و از سال ۲۰۰۹ آغاز شده بود در سال ۲۰۱۴ ساخت آن به پایان رسید. نیروی دریایی آمریکا میگوید که از این ناو هم برای عملیات های انفرادی به عنوان بازدارندگی دشمن، و هم در عملیات های مشترک استفاده میشود. Zumwalt توان رمز در قالب دریا به هوا، دریا به دریا و رمز زیر دریایی را همزمان دارا است.

این ناو قرار است قبل از شروع رسمی کار خود، در ماه اکتبر و در بالتیمور بررسی های انسانی نهایی را پشت سر بگذارد و بعد از آن روانه پایگاه خود در سن دیگو کالیفرنیا خواهد شد.

tel final1

Share