مجوز بهره برداری از مرکز تجاری ایران در آستراخان روسیه به اتاق بازرگانی گیلان اعطاء شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مدیرکل دفتر امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت ایران، مجوز بهره برداری از مرکز تجاری ایران در آستراخان روسیه را به رئیس اتاق بازرگانی گیلان اعطاء کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ، مدیرکل دفتر امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت ایران در آیین اعطاء مجوز بهره برداری از مرکز تجاری ایران در آستراخان روسیه گفت: ایجاد مراکز تجاری در کشورهای هدف صادراتی همواره جزو برنامه ها واهداف دولت بوده است.astarakUntitled

رضا عباسقلی استفاده از پتانسیل های بخش خصوصی و تلاش در توانمندتر سازی این بخش را زمینه ساز افزایش تجارت خارجی عنوان کرد و افزود: همکاری اتاق بازرگانی به عنوان تشکلی قوی در حوزه بازرگانی و تجارت در قالب مراکز تجاری خارجی یکی از بهترین راهکارها در این زمینه است.

وی انجام مشاوره های بازرگانی برای تجار ایرانی جهت ورود به بازار روسیه، هدایت و راهبری در نحوه حضور بخش خصوصی در بازارهای خارجی، نقش آفرینی در حوزه های مختلف بازاریابی و انجام تحقیقات بازار، انجام فعالیت های مرتبط با اخذ ویزا برای تجار، ساماندهی حضور ایرانیان در بازار روسیه و ساماندهی اعزام و پذیرش هیأت های تجاری را از جمله وظایف این مرکز تجاری عنوان کرد و افزود: این مرکز ششمین مرکز تجاری ایران در خارج از کشور است که کار خود را رسماً آغاز کرده است و امید است با تلاش در راستای حفظ سهم صادراتی قبلی، زمینه های افزایش سهم صادرات غیرنفتی ایران را نیز ایجاد کند.

وجود تعامل سازنده و نگرش مثبت استاندار گیلان در توسعه تجارت های خارجی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در این جلسه با اشاره به ایجاد فضای جدیدی در روابط تجاری ایران و روسیه  تصریح کرد: ایجاد مرکز تجاری ایران در روسیه، پایه گذار تحول جدیدی در روابط تجاری ایران خواهد بود.

علی منتظری خاطر نشان کرد: استقرار مرکز تجاری در کشور هدف صادراتی، تثبت کننده تعامل تجاری با سایر کشورها است و باید از این موقعیت جدید برای افزایش سهم صادرات و درآمدهای غیرنفتی از ایران بیشترین بهره را ببریم.

وی وجود تعامل سازنده و نگرش مثبت استاندار گیلان در توسعه تجارت های خارجی را نیز موقعیتی مناسب برای استان برشمرد و تصریح کرد: با همکاری استاندار گیلان در توسعه بخش خصوصی، بخش دولتی تنها راهبری و هدایت مراودات خارجی را عهده داری می کند و با ایجاد شرایط مناسب زمینه تجارت خارجی را برای بخش خصوص فراهم می کند.

منتظری بر وجود تنوع در سهم صادراتی کالاهای ایرانی تأکید کرد و افزود: علاوه بر افزایش سهم صادرات محصولات کشاورزی، افزایش سهم محصولات صنعتی با ارزش افزوده بالا مورد نظر است.

وی ابراز امیدواری کرد: با آغاز به کار مرکز تجاری ایران در آستراخان روسیه و همکاری و همیاری بخش دولتی و بخش خصوص، شاهد جهش صادرات محصولات ایرانی به کشور روسیه باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان گیلان با اشاره به تلاش در راستای تهیه و خریداری ساختمانی در استان آستراخان روسیه گفت: این مرکز تخصصی، در منطقه کیروفسکی در نزدیکی مرکز آستراخان قرار دارد.

هادی تیزهوش تابان با اشاره به توانمندی کشور در تولیدات متنوع محصولات صادراتی  و سطح بین‌المللی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های کشورتصریح کرد: این مرکز ایجاد شرایط مناسب برای تجارت خارجی را عهده دار است و ایجاد شرایط نمایشگاهی برای محصولات ایرانی و جذب بازار روسیه جزو برنامه های ما در این مرکز است.

وی بر جلوگیری از موازی کاری در توسعه روابط تجاری تصریح کرد و افزود: با صدور مجوز بهره برداری از مرکز تجاری ایران در آستراخان روسیه زمینه فعالیت های متمرکز تجاری در این کشور به خوبی فراهم شده است.

در پایان این جلسه مدیرکل دفتر امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت ایران، مجوز بهره برداری از مرکز تجاری ایران در آستراخان روسیه را به رئیس اتاق بازرگانی گیلان اعطاء کرد.

tel final1

Share