روحانی: امیدوارم با استقرار مجلس خبرگان پنجم مردم از آینده خود مطمئن باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا امیدوارم مجلس خبرگان پنجم در ادای وظایفش و در کمیسیون هایی که پیش رو دارد در فعال کردن کمیسیون ها فعال تر باشد و مردم هم با استقرار مجلس پنجم خبرگان از آینده‌ خود مطمئن باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در گفت‌وگویی با صداوسیما اظهار داشت: وظیفه مجلس خبرگان آن است که در روز مبادا، رهبر را در شرایطی که در قانون اساسی آمده است انتخاب و به مردم معرفی کند.rohani064150533600

وی گفت: یک بار مجلس خبرگان در آزمونش بسیار موفق بوده است و آن در ۱۴ خرداد بعد از رحلت حضرت امام (ره) بود که توانست هم با سرعت و هم با دقت رهبر شایسته ای را انتخاب کند به گونه ای که در ۱۴ خرداد وقتی انتخابات تمام شد دنیا از سرعت عمل مجلس خبرگان دچار شگفتی شد.

اهم اظهارات رییس دولت را بخوانید؛

*امیدواریم سالیان دراز عمر بابرکت رهبر معظم انقلاب پایدار بماند و مجلس خبرگان نیازی نداشته باشد در این زمینه تصمیم بگیرد اما بسیار مهم است که فقهایی تصمیم گیر هستند که منتخب مردم هستند.

* در مجلس خبرگان در واقع مردم سالاری دینی به معنای واقعی کلمه تبلور پیدا می کند اولاً همه نمایندگان منتخب مردم هستند ثانیاً همه آنها فقهای شایسته ای هستند، فقهای شورای نگهبان آنان را تأیید کرده اند.

*امیدوارم مجلس خبرگان پنجم در ادای وظایفش و در کمیسیون هایی که پیش رو دارد در فعال کردن کمیسیون ها فعال تر باشد و مردم هم با استقرار مجلس پنجم خبرگان از آینده‌ خود مطمئن باشند.

tel final1

Share