احداث پارک یک هکتاری در حاشیه رودخانه رشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،شهردار منطقه سه شهرداری رشت گفت:به زودی پارکی در محله آب آسیاب در حاشیه رودخانه با مساحت تقریبی یک هکتار با طرحی بسیار زیبا در کوتاهترین زمان ممکن به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،شهردار منطقه سه شهرداری رشت گفت:به زودی پارکی در محله آب آسیاب در حاشیه رودخانه با مساحت تقریبی یک هکتار با طرحی بسیار زیبا در کوتاهترین زمان ممکن به بهره برداری خواهد رسید.

rastegarG_1112سمیه رستگار  اظهار کرد: در سال جاری بر اساس بودجه ای که شهرداری پیشنهاد داده و شورای شهر مصوب کرده است،اقدامات عمرانی و خدمات شهری در دستور کار منطقه  قرار گرفته است.

وی ادامه داد:در این اقدامات محوریت و مبنای توزیع خدمات عمرانی و شهری از مناطق کم برخوردار به مناطق با بهره مندی بیشتر است .

رستگار افزود:در اولین اقدامات موثر،شهرداری منطقه سه در حال انجام مقدمات احداث پارک حاشیه ای رودخانه در محله آب آسیاب در بلوار امام علی (ع) است و علت این اقدام فارغ از اهداف کلی شهرداری در راستای ساماندهی حرایم رودخانه ها، ایجاد فضای سبز زیبا و محیطی بسیار مفرح برای همشهریان محله آب آسیاب می باشد.

شهردار منطقه سه با اشاره به اینکه متاسفانه این محله  به غیر از فضای سبز رفیوژهای میانی از هیچ پارکی بهره مند نیست اضافه کرد: با توجه به موارد ذکر شده شهرداری منطقه سه خود را موظف به تامین سرانه فضای سبز این محله می داند.

رستگار تاکید کرد:این پارک با مساحت تقریبی یک هکتار با طرحی بسیار زیبا در کوتاهترین زمان ممکن به بهره برداری خواهد رسید.

وی از دیگر اقدامات شهرداری منطقه سه را ساماندهی پیاده روهای بلوار امام رضا (ع)، بلوار ولیعصر ( از جانبازان تا آج بیشه و از میدان فرزانه تا روبروی فرودگاه) بصورت ایجاد پیاده رویی با نوار حاشیه ای سبز و بسیار زیبا عنوان کرد.

شهردار منطقه سه از طراحی و احداث المانهای میدان امام علی(ع)، میدان امام حسین(ع) و احداث چندین میدان کوچک واقع در محلات سطح منطقه با طراحی المان و آب نماهای زیبا را در راس امور شهرداری منطقه سه دانست.

وی گفت:برای ایجاد پویایی در منطقه و بالا بردن سطح کیفی زندگی شهروندان نیاز به توجه ویژه به محرکهای توسعه است، شهرداری منطقه سه در همین راستا با ساماندهی برکه پارک ملت و ایجاد آب نمایی بسیار بزرگ و موزیکال در کوتاهترین زمان ممکن زمینه های این محرک توسعه را به قدر بضاعت فراهم خواهد کرد .

وی ادامه داد: همچنین انجام عملیات تعریض خیابان سرچشمه و تملک های واقع در این خیابان و بهره برداری کامل آن تا اوایل تیر ماه از دیگر پروژه های مهم این منطقه است که در راستای بهبود وضعیت ترافیکی منطقه در دستور کار قرار گرفته است .

شهردار منطقه سه متذکر شد:این گوشه ای از اقدامات منطقه سه است که قطعا تا چند ماه آینده برون داد این اتفاقات مورد توجه شهروندان قرار خواهد گرفت.

tel final1

Share