اجرای طرح «هر مدرسه یک حرفه » و تاسیس مدارس سما در فومن

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا زرهانی با اشاره به این که اجرای طرح «هر مدرسه یک حرفه »با نگاه بومی در برنامه پنج ساله در مدارس سما کشور عملی می‌شود گفت: این برنامه در مدارس سما گیلان نیز امروز در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سازمان سما استان به تصویب رسیده است

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سید احمد زرهانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران گیلان گفت: افزایش شهریه در سما تابع آموزش و پروش است و تصمیم گیرنده ما نیستیم و بر اساس شاخص هایی که آموزش و پرورش دارد در مورد شهریه مدارس غیره انتفاعی شهریه ها تغییر پیدا می‌کند.۶۳۵۸۱۱۱۴۸۵۰۷۵۴۷۷۹۴

به گزارش خبرنگار دیارمیرزا از رشت, رئیس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر در مدارس سما ۶۵ هزار نفر دانش آموز مشغول تحصیل هستند, گفت: در زمان حاضر بیش از ۶۵۰ مدرسه سما در سراسر کشور در دوره های پیش دبستانی، دوره اول و دوم متوسطه فعال است.

وی با اشاره به این که اجرای طرح «هر مدرسه یک حرفه »با نگاه بومی در برنامه پنج ساله در مدارس سما کشور عملی می‌شود گفت: این برنامه در مدارس سما گیلان نیز امروز در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سازمان سما استان به تصویب رسیده است که این برنامه شامل آموزش زبان و ادبیات فارسی یک کشور خارجی ، تامین سلامت تن و روان دانش آموزان و اقامه نماز است که برای سما در پنج سال برنامه ریزی شده است.

 زرهانی خاطرنشان کرد :همچنین بیش از یکصد هزار دانشجو دوره کاردانی در بیش از ۳۱۰ آموزشکده سما در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند که با اجرای برنامه ۵ ساله در آموزشکده های سما ۲ درصد و برای دانش آموزان در مدارس سما به صورت میانگین هفت درصد رشد را پیش بینی کرده ایم.

رئیس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تلاشمان این است که در هر جا که یک واحد دانشگاه آزاد فعال است ،مجموعه مدارس را افزایش دهیم و اگر واحد دانشگاهی نداریم ، تاسیس کنیم.

وی در رابطه با سفر خود به استان گیلان گفت : در این سفر از نزدیک با کار مدارس سما در گیلان آشنا شدم و میزان پیشرفت ها و برنامه های کیفی و توسعه کمی را مورد مطالعه قرار دادم.

زرهانی خاطر نشان کرد: کارنامه استان گیلان در مجموع موفقیت آمیز بوده اما راهی پیش رو داریم که بایستی هر چه بیشتر تلاش شود.

وی د پایان گفت: در این سفر صدور مجوز برای تاسیس مدارس سما در فومن از جمله دستاوردهای بوده است.

ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،ناصر عاشوری،حمیدرضا خصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفر نعیمی رز،عطالله حکیمی، 

tel final1

Share