کسی نمی تواند مانع اجرای سایت نفتی سردار جنگل رودسر شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان با یادآوری اعلام وزیر نفت جهت احداث سایت پشتیبانی نفت خزر در منطقه رودسر از ادامه روند اجرای این پروژه خبرداد و افزود : متاسفانه عده ای با بهانه جویی ، اهداف سیاسی و مغرضانه جو سازی هایی را انجام می دهند تا برای خود بهره برداری کنند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان در حاشیه  برپایی  بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران  گفت : هیچ گونه مشکل محلی و منطقه ای  برای احداث سایت پشتیبانی نفت وگاز سردار جنگل رودسر وجود ندارد.IMG_1848

دکتر نجفی در این بازدید پس از نشست با  مدیرعامل شرکت نفت خزر در مورد فعالیتهای این شرکت در رودسر  با بیان اینکه همانطور که بارها  در ۲ سال و نیم گذشته اعلام کردیم سایت پشتیبانی سردار جنگل در رودسر از جمله پروژه های اساسی و اولویت دار استان است افزود : تمامی مدیران  بخش های مختلف ، مجمع نمایندگان استان  و  دست اندرکاران این پروژه با عزمی راسخ از این پروژه حمایت می کنند و از هیچ تلاش و کوششی در جهت تحقق آن فرو گذار نیستند .

وی وعده ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی و بهره برداری از این سایت ظرف مدت ۳ سال در دولت قبل را متناسب با واقعیت ندانست و افزود : نباید موجبات نگرانی مردم را فراهم  و وعده های دهیم که تحقق نمی یابد تا زمانیکه سرمایه گذار در دریا کارش را آغاز نکند این اشتغالزایی در خشکی نیز محقق نمی شود.

دکتر نجفی اظهار داشت : توقفی در اجرای این پروژه صورت نگرفته است  بلکه شرکت نفت خزر در این مدت به دنبال سرمایه گذارانی برای اجرای این پروژه بود و حتما سایت پشتیبانی نفت خزر پس از شروع کار سرمایه گذار در رودسر احداث می شود.

دکتر نجفی افزود : با فضای مناسب بعد از توافق برجام سرمایه گذارنی از کشور نروژ در این خصوص اعلام آمادگی کردند.

وی استحصال نفت در دریای خزر و احداث سایت پشتیبانی را مکمل و لازم و ملزوم یکدیگر دانست و افزود : باید حفاری ، تولید، بهره برداری و استحصال نفتی در دریای خزرصورت پذیرد تا سایت پشتیبانی از آن در گیلان شکل گیرد .

استاندار گیلان با یادآوری اعلام وزیر نفت جهت احداث سایت پشتیبانی نفت خزر در منطقه رودسر از ادامه روند اجرای این پروژه خبرداد و افزود : متاسفانه عده ای با بهانه جویی ، اهداف سیاسی و مغرضانه جو سازی هایی را انجام می دهند تا برای خود بهره برداری کنند .

وی با بیان اینکه مسئولان منطقه ای و استانی به جد پیگیر هستند تا با حضور سرمایه گذاران شاهد به بهره برداری رسیدن این پروژه مهم باشند گفت : اینگونه نبوده است که این پروژه در مدت یکماه گذشته تعطیل شده باشد و دوباره با تلاش اشخاص به کار افتاده باشد .

دکتر نجفی با اشاره به رواج برخی شایعات گفت: به دلیل نگاه درست زیست محیطی مقرر گردید تا احداث فنس در منطقه ۲۸ هکتاری سایت پشتیبانی نفتی خزر جایگزین دیوار بتنی شود و استفاده لازم از این محیط در بخش های اداری صورت پذیرد تا منتظر تولید در دریا باشیم.

وی با بیان اینکه برای احداث این سایت نفتی هیچ گونه مشکل محلی و منطقه ای وجود ندارد افزود : کسی نمی تواند مانع اجرای این پروژه شود.

tel final1

Share