ورود سالانه ۲۱ هزار زندانی به زندان‌های گیلان/ظرفیت پذیرش زندان‌های گیلان تنها ۴ هزار نفر است/گیلان به لحاظ تعداد زندانی نسبت به مساحت، رتبه نخست را در کشور دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مدیرکل زندان‌های گیلان از ورود سالانه ۲۱ هزار نفر زندانی به زندان‌های این استان خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش زندان‌های گیلان تنها ۴ هزار نفر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس ،سیدحمید حسینی ظهر امروز در مراسم معارفه رئیس جدید زندان این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری آستارا کمبود فضا برای زندانیان در گیلان را موجب بروز مشکلات دانست.

۱۳۹۵۰۲۲۱۰۰۰۵۷۸_PhotoAمدیرکل زندان‌های گیلان از ورود سالانه ۲۱ هزار نفر زندانی به زندان‌های این استان خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش زندان‌های گیلان تنها ۴ هزار نفر است.

وی با بیان اینکه گیلان به لحاظ تعداد زندانی نسبت به مساحت، رتبه نخست را در کشور دارد، افزود: نبود فضای لازم مشکلات عدیده‌ای به لحاظ بهداشتی، آموزشی و نگهداری برای زندانیان منطقه ایجاد کرده است.

حسینی با اشاره به اینکه در حوزه‌های اعتباری، منابع انسانی و فضا با مشکلات جدی مواجه هستند، گفت: ساختمان‌های بیشتر زندان‌های گیلان قدیمی بوده و از شرایط و استانداردهای لازم برای نگهداری زندانی برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه تمام مشکلاتی که گریبانگیر ما در حوزه نگهداری از زندانیان است، تصریح کرد: تلاش تمام عوامل زندان‌های گیلان بر این است که بتوانند به نحو مطلوبی از عهده وظایف خود برآیند.

مدیرکل زندان‌های گیلان درباره وضعیت بد ساختمان زندان آستارا، افزود: مجوز احداث زندان جدید برای آستارا اخذ شده، اما هنوز زمینی از طرف مسئولان محلی برای این منظور به ما معرفی نشده است.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی لازم برای احداث ساختمان جدید در آستارا وجود دارد و اعتقاد داریم که فضای زندان و ساختمان زندان این شهرستان باید متفاوت و نزدیک به استاندارهای مطلوب باشد.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، گیلان با دارا بودن ۲.۵ میلیون نفر جمعیت و حدود ۱۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، دارای ۱۴مرکز نگهداری زندانیان است.

tel final1

Share