فقر در ایران رو به افزایش است/نود درصد تسهیلات در اختیار پنج درصد مردم/زنان مجرد و بیوه معضل آینده ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به بهمنی رئیس سابق بانک مرکزی که حالا نماینده مجلس دهم شده است، گفت: پنجاه و دو درصد خانواده‌های ایرانی هیچ تسهیلات وامی نگرفتند اما نود درصد تسهیلات در اختیار پنج درصد مردم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایلنا , علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت یازدهم، وزارت کار را وزارت عدالت اجتماعی خواند و با ارائه تصاویری گفت: فقر در ایران رو به افزایش است.

وی گفت: پرداخت یارانه‌ها تا حدی فقر را کاهش داد اما با افزایش تورم، فقر رو به افزایش است.rabiei93393_Orig

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پنج برابر شدن فقر شهری و دو برابر شدن فقر روستایی گفت: فقر در مرزنشینان بیشتر از اقشار دیگر جامعه است.

ربیعی به کتاب زنده باد فساد اشاره کرد و گفت: افراد به خاطر مقایسه‌های غلط به سمت فساد می‌روند.

وی خطاب به بهمنی رئیس سابق بانک مرکزی که حالا نماینده مجلس دهم شده است، گفت: پنجاه و دو درصد خانواده‌های ایرانی هیچ تسهیلات وامی نگرفتند اما نود درصد تسهیلات در اختیار پنج درصد مردم قرار گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنان مجرد و بیوه که تنها زندگی می‌کنند را معضل آینده ایران خواند و گفت: از سال ۸۴ تا ۹۰ قیمت شیشه نود درصد کاهش یافته، سن مصرف پایین آمده و زنانه شده است. در گذشته مصرف معناداری بین ثروت و مواد مخدر وجود داشت اما امروز اعتیاد به طبقات میانی آمده و مهم‌ترین دلیل آن ناامیدی اجتماعی است.

وی گفت: طلاق‌ها ناشی از فقر نیست بلکه ناشی از تغییرات فرهنگی است.

ربیعی در طول سخنرانی بار‌ها تاکید کرد: جزئیات بیشتر را درباره این آسیب‌ها در جلسه غیرعلنی خواهد گفت.

tel final1

Share