زمانی اصلاح طلبان و زمانی اصولگرایان به افراط روی آوردند/می توانیم با دو کلمه تدبیر و امید زمینه رشد ایرانیان را فراهم نماییم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رای انتخابات اخیر را تشکیلاتی خواند و گفت : احزاب و تشکیلات این کار را شروع کردند و مردم هم خیلی خوب ادامه دادند و نتیجه آن تشکیل یک مجلس معتدل شده که می تواند تاثیرات گوناگونی در ابعاد مختلف داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت­ الله هاشمی رفسنجانی در دومین روز سفر خویش به استان گیلان، با جمعی از دبیران، اعضا و نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان دیدار کرد.BP2K0673

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، با تبریک اعیاد شعبانیه ، به میلاد پر افتخار امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: پس از میلاد آن امام شریف، جبرییل از آسمان بر پیامبر ص نازل شد که نمی  دانم به خاطر سرگذشت این کودک تسلیت بگویم یا بخاطر آثاری که این کودک در دنیا دارد، تبریک بگویم.

 آیت ­الله هاشمی رفسنجانی،با اشاره به تولد امام سجاد (ع) به عنوان یکی از اعیاد مبارک ماه شعبان، بر نقش ایشان و صبری که در حادثه کربلا داشت، تاکید کرد و گفت: براساس حرکتی که برای افشای فساد یزیدیان کرد، باعث تعمیق معارف اهل بیت (ع) در جوامع اسلامی آن زمان شد، که بعد ها شاهد شکوفایی علمی در دوره های امام باقر ع و سپس امام صادق بودیم.

ایشان با یادآوری میلاد ابوالفضل، گفت: شخصیت قهرمانی که اسوه وفاداری است .و اگرچه معصوم نیست اما در دل های شیعیان جای دارد.

آیت ­الله هاشمی رفسنجانی، میلاد امام عصر عج در روز های آینده را یکی از اعیاد مهم مسلمانان و مایه دلگرمی همه انسان های آزاده، مسلمانان و شیعیان دانست و گفت: میلاد آن خورشید برای شکستن تاریکی های تاریخ بود و امیدواریم ظهور کند و دوباره تاریخ بشریت را روشن نماید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خویش، تاریخ تحلیلی از نقش ایرانیان در نشر و گسترش اسلام ارائه کرد و گفت: حتی پس از شهادت امام حسین ع که مختار برای انتقام ، قیام کرده بود، زبان اصلی لشکریانش فارسی بود.

ایشان با تاکید بر حقانیت مکتب اهل بیت و امیدواری جهان به ظهور منجی، به بیان شباهت ها و تفاوت های گفتاری پیروان ادیان، به خصوص به منجی آخر زمان پرداخت و گفت: همه ادیان با تفاوت هایی معتقدند که منجی آخر زمان می آید و فواره ظلم و فساد را که به مرور بالا می رود پایین می کشاند و پرچم و بنااهای ظالمان را ثابت می کند.

ایشان آگاهی مردم را یکی از نشانه های عصر ظهور خواند و گفت: اگر چه نمی دانیم آن امام عزیز چندسال در پرده غیبت خواهند بود اما مطمناً مردم زمان ایشان آگاهی مناسبی نسبت به همه مسایل خواهند داشت.

آیت الله هاشمی رفسنجانی آگاهی مردم ایران در مقاطع مختلف تاریخ معاصر مخصوصا  در مقطع انقلاب اسلامی و بویژه در مقطع سال های ۹۲ و ۹۴ را برخواسته از روح اعتدالی اسلام و تعالیم مکتب اهل بیت دانست و گفت: مردم در دوره های مختلف با رویگردانی از تندروها، ثابت کردند که ذات و روحیه ایی معتدل دارند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اصالت و روحیه لطیف ایرانیان و تلاش ایرانی ها در طول تاریخ برای ساختن جامعه بشریت، گفت: دردوره های اخیر شاهد رشد آگاهی مردم هستیم و وظیفه مسئولین در این شرایط سنگین تر است.

BP2K0706رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری برنامه های خناسان تاریخ برای مصادره دستاوردهای مردم و انحراف حرکت های تاریخی مردم، گفت:  باید مواظب باشیم تا اعتدال به عنوان یک اصل اسلامی در جامعه حفظ شود.

ایشان با بیان این مطلب که مشقت ها در افراط و تفریط است ، گفت: حضرت علی ع با راهنمایی مردم برای حرکت از وسط جاده ها، بر اعتدال تاکید می کردند و قرآن نیز به صراحت مسلمانان را امت وسط خواند.

ایشان با بیان نظرات برخی مفسرین در خصوص آیه وجعلناکم امه وسط گفت : این آیه در مقطع تغییر قبله نازل شد و بعضی ها آن را که برای اعتدال واقعی است، به سطح جغرافیایی تغییر قبله از مسجدالقصی به مسجدالحرام رساندند که چنین نیست.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، با ارائه تحلیلی از افراط و تفریط گروه های مختلف سیاسی در تاریخ انقلاب اسلامی گفت: زمانی اصلاح طلبان و زمانی اصولگرایان به افراط روی آوردند و هر وقت چنین شد، مردم با انتخابات مخالفت خود را اعلام کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رای انتخابات اخیر را تشکیلاتی خواند و گفت : احزاب و تشکیلات این کار را شروع کردند و مردم هم خیلی خوب ادامه دادند و نتیجه آن تشکیل یک مجلس معتدل شده که می تواند تاثیرات گوناگونی در ابعاد مختلف داشته باشد.

ایشان توجه جهانیان به ایران را نتیجه آرای اعتدالی مردم و همچنین امنیت پایدار ایران در منطقه ناامن، دانست و گفت: می توانیم با دو کلمه تدبیر و امید، در همه سطوح مسئولیت ها، زمینه رشد ایرانیان را فراهم نماییم و ظرفیت ها پیشرفت ایران را عملی کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنان خویش از مردم شهرهای مختلف استان عذرخواهی کردند که بخاطر ضیق وقت و فشردگی برنامه ها نتوانستند به دیدار آنان بروند و اظهار امیدواری کردند که در فرصت های مناسب با آنان دیدار کنند.

در آغاز این دیدار سرکار خانم سهیلا مدارایی، رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان و دبیر حزب مشارکت های مردمی استان – آقای عبدالرضا ابراهیمی، دبیر حزب اتحاد ایران اسلامی – دکتر احمد رمضان پور نرگسی، رئیس شورای مشورتی اصلاح طلبان و نماینده دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی، ضمن ارائه گزارشی از اوضاع ابعاد مختلف استان ، به بیان دیدگاه های خویش درباره موضوعات سیاسی ، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پرداختند و آقای میر حیدری نیز شعری در وصف انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی و همچنین خطه گیلان قرائت کرد.

ن خسته بند

tel final1

Share