دولت با دونرخی شدن بنزین به دلیل فساد آور بودن مخالف است/در انتخاب رئیس مجلس دهم دخالت نمی‌کنیم/دولت برنامه‌ای برای تغییر وزرا و استانداران ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سخنگوی دولت از مخالفت دولت با دو نرخی شدن قیمت بنزین خبر داد و این موضوع را موجب فراهم شدن زمینه فساد ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل ازفارس ،محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری امروز صبح، از عدم موافقت دولت با دونرخی شدن قیمت بنزین خبر داد و گفت: ما معتقدیم دونرخی شدن قیمت بنزین فساد آور است.

nobakht_8388وی درباره موضوع حج نیز اظهار داشت: همه تلاش وزارت ارشاد و سازمان حج این بود که شرایط در شان زایران ایرانی فراهم شود اما دولت عربستان تا کنون این زمینه را فراهم نکرده است.

نوبخت همچنین از نگاه مثبت دولت نسبت به بازگشایی سفارت کانادا خبر داد.

وی درخصوص انتخابات ریاست مجلس دهم نیز گفت: دولت هیچ موضع جانبدارانه در این باره نداشته و معتقدیم این موضوع مربوط به تشخیص نمایندگان مجلس دهم است.

سخنگوی دولت پیامکی که اخیرا در رابطه با حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح منتشر شده را نادرست خواند و گفت که این موضوع قابل پیگرد قانونی است.

اخیرا پیامکی به بازنشستگان نیروهای مسلح ارسال شده که در آن گفته شده است که «به دلیل عدم تامین اعتبار لازم از سوی دولت» تا اطلاع ثانوی حقوق اردیبهشت ماه واریز نخواهد شد.

نوبخت در ادامه این نشست گفت که دولت برنامه‌ای برای تغییر وزرا و استانداران ندارد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره حقوق چند ده ملیونی برخی مدیران دولتی نیز گفت: فیش‌های حقوقی که منتشر شد، مطالبات معوقی بود که در یک ماه خاص پرداخت شد و اگر فیش حقوقی ماه های گذشته افراد را ببینید، در حد حقوق‌های متعارف است.

وی در عین حال عنوان کرد که همه پرداخت ها باید در چارچوب مقررات باشد.

نوبخت درخصوص دیدار اخیر فایزه هاشمی با برخی عناصر بهایی نیز گفت: موضع آقای هاشمی رفسنجانی منعکس شد و باید به همان نظر احترام گذاشت.

وی در پاسخ به سوالی درباره دخالت دولت در انتخابات اظهار داشت: اگر مدرکی در این درباره وجود دارد باید به قوه قضاییه ارائه شود.

نوبخت در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره طرح مجلس شورای اسلامی مبنی بر الزام دولت به پیگیری خسارت های وارده به ملت ایران در طول سال های مختلف توسط آمریکا، اظهارداشت: درباره این طرح که با انگیزه های ملی و صیانت از منابع ملت ایران انجام شده باید بگویم با توجه به مصوبات شورای عالی امنیت ملی، این اقدامات انجام شده است و اکنون هم ده ها میلیارد دلار حکم دادگاه های ایران علیه طرف های آمریکایی صادر شده و در حال انجام است.
سخنگوی دولت ادامه داد: اگر این طرح در مجلس هم تصویب نمی شد، هیچ مانعی برای پیگیری ما در دادگاه های جمهوری اسلامی ایران در این خصوص وجود ندارد، ضمن تشکر از نمایندگان مجلس که خواستند حسن ختامی به کار خود دهند، این اقدام از پیش در دستور کار دولت است و ما در حال انجام آن هستیم.
وی ادامه داد: در بیانیه ای که دیروز از سوی کارگروه ویژه صیانت از اموال جمهوری اسلامی ایران صادر شد به تفصیل توضیح داده شده که با چه ساز وکاری می توانیم نسبت به استیفای حقوق خود اقدام کنیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی در مورد سهل‌انگاری دولت گذشته در مصادره اموال ایران توسط آمریکا نیز  گفت: بحث این است که چرا این پول‌ها را باید در دسترس چنین کشورهایی قرار دهیم که روی آن حکم مصادره را اعلام کنند. لذا همه سیاست‌های ما این است که منابع بانک مرکزی در دسترس بانک‌های آمریکایی قرار نگیرد.

وی افزود: آنچه که توسط آمریکا صورت گرفت در محاکم بین‌المللی مانند دیوان بین‌المللی دادگستری قابل پیگیری است که این موضوع توسط شورای عالی امنیت ملی در دست اقدام است؛ البته می‌دانیم که بخش‌هایی از این اقدامات آمریکا، سیاسی است و ما نیز از همه ظرفیت‌های قانونی برای استیفای حقوقمان استفاده خواهیم کرد.

نوبخت در پاسخ به سؤالی درباره لغو کنسرت‌ها در برخی از شهرها نیز گفت: رئیس‌جمهور به صراحت نسبت به اینکه برخی مجوزها لغو می‌شود، مراتب نارضایتی و تکدر خود را اعلام کرده است. لغو این مجوزها آثار فرهنگی سوئی دارد و گاهی اوقات نسبت به برخی افرادی صورت می‌گیرد، مانند آقای ناظری که جای تأسف است و قطعاً این موضع رئیس‌جمهور در این موارد هم قابل تسری است.

وی با اشاره به بررسی طرح قانون بانکداری اسلامی در مجلس، گفت: مفهومی ندارد قانونی به این مهمی در روزهای پایانی مجلس در دستور کار قرار بگیرد، نظر به اینکه در روزهای پایانی مجلس هستیم، اصلاحاتی در قانون بانکداری اسلامی آن هم به صورت آزمایشی به مصلحت نیست.

tel final1

Share