دستگیری عامل انتشار محتوای غیر اخلاقی در فضای مجازی در رشت/شناسایی مدیر تارنمای اینترنتی آموزش هک و نفوذ در رودبار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری مدیر وبلاگی که محتوای غیر اخلاقی انتشار می داد، در شهرستان رشت خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری مدیر وبلاگی که محتوای غیر اخلاقی انتشار می داد، در شهرستان رشت خبرداد.

mohamadkhani_2015-09-30_15-47-46سرهنگ”ایرج محمدخانی” رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر گفت: کارشناسان تیم رصد این پلیس، مدیر  وبلاگی را که محتوای غیر اخلاقی در فضای مجازی انتشار می داد، شناسایی کردند.

سرهنگ محمدخانی افزود:با پی جویی های فنی و پلیسی انجام شده، مدیر وبلاگ غیر اخلاقی که مردی ۲۴ ساله، اهل و ساکن رشت بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

وی تصریح کرد:متهم با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه انتسابی خود اعتراف و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت تحویل داده شد.

شناسایی مدیر تارنمای اینترنتی آموزش هک و نفوذ در رودبار

سرهنگ محمدخانی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان در تشریح این خبر گفت : در راستای طرح مقابله با گردانندگان تارنماهای آموزش هک و نفوذ ، کارشناسان تیم رصد این پلیس ، تارنمای اینترنتی را شناسایی کردند که مدیر آن مبادرت به آموزش نرم افزارهای هک و نفوذ می کرد.

سرهنگ محمدخانی افزود : با پی جویی های فنی و پلیسی ، مدیر تارنمای آموزش هک و نفوذ که  مردی ۲۰ ساله اهل و ساکن رودبار بود شناسایی با هماهنگی مقام قضایی ، به پلیس فتا احضار شد .

وی اظهار داشت : با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف که جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ،  معرفی شد.

 محمدخانی با اشاره به اینکه طبق فصل هفتم – سایر جرایم، ماده ۲۵ قانون جرایم رایانه ای، هر شخصی که مرتکب اعمال زیر شود ، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۲۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

الف ) تولید یا انتشار یا توزیع و در دسترس قراردادن یا معامله داده ها یا نرم افزارها یا هر نوع ابزار الکترونیکی که صرفاً به منظور ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود .

ب ) فروش یا انتشار یا در دسترس قراردادن گذرواژه یا هرداده ای که امکان دسترسی غیر مجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را بدون رضایت او فراهم می کند.

ج ) انتشار یا در دسترس قراردادن محتویات آموزش دسترسی غیر مجاز، شنود غیر مجاز، جاسوسی رایانه ای و تخریب و اخلال در داده ها یا سیستم های رایانه ای و مخابراتی، تبصره : چنانچه مرتکب ، اعمال یاد شده را حرفه خود قرار داده باشد ، به حداکثر هر دو مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد .

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان به هموطنان توصیه کرد:در صورت مشاهده یا اطلاع از چنین وبلاگهایی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش نمایند.
tel final1

Share