درویش امیری:جشنواره بهار نارنج لنگرود ثبت ملی می شود/لاهوتی:مکان گردشگری لنگرود بی‌نظیر است/علیزاده:سالانه ۳۰ جشنواره بومی و محلی در گیلان برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا لاهوتی با اشاره به اینکه کارهای عظیمی در لنگرود در حال اجرایی است، تصریح کرد: داشتن نعمت کوه، ساحل زیبای چمخاله موجب شده تا این شهرستان جزو مکان های بی نظیر محسوب شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت گردشگری رتبه سوم اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است، گفت: جشنواره بهار نارنج در لنگرود فرصت مناسبی است تا بتوان استعدادهای خوب گردشگری در شهرستان را معرفی کرد.

photo_2016-05-15_10-56-54 مهرداد لاهوتی گفت: امروز صنعت گردشگری یکی از صنعت های بزرگی است که با آن می توان  کشور را اداره کرد.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری رتبه سوم اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است، افزود: جشنواره بهار نارنج در لنگرود فرصت مناسبی است تا بتوان استعدادهای خوب گردشگری در شهرستان را معرفی کرد.

لاهوتی با اشاره به اینکه کارهای عظیمی در لنگرود در حال اجرایی است، تصریح کرد: داشتن نعمت کوه، ساحل زیبای چمخاله موجب شده تا این شهرستان جزو مکان های بی نظیر محسوب شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جشنواره بهار نارنج اولین بار توسط دکتر آشفته پور پیشنهاد شده بود که دو سال متوالی نیز در کومله برگزار و به دلیل استقبال گسترده و پرشور مردم مکان برگزاری جشنواره تغییر یافت.

لاهوتی، معرفی جایگاه گردشگری لنگرود را از اهداف جشنواره بهار نارنج عنوان و اذعان کرد: ایجاد شعف و شادی بین جوانان، استفاده از فرصت هنای سرمایه گذاری از دیگر اهداف این جشنواره است.

جشنواره بهار نارنج لنگرود ثبت ملی می شود

IMG21243424معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: جشنواره بهار نارنج لنگرود در نزد ما ثبت معنوی می‌شود و در کنار آن اقدامات لازم برای ثبت ملی جشنواره بهار نارنج لنگرود را نیز انجام خواهیم داد.

اسدالله درویش امیری، در چهارمین جشنواره بهار نارنج که در پارک فجر لنگرود برگزار شد اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی نوعی بازگشت به سنت‌ها و آئین‌های قدیمی مردم است.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: برگزاری این جشنواره‌ها باعث آشنایی جوانان و نسل آینده با تاریخ گذشته منطقه است و از سوی دیگر موجب جذب نسل جوان نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره‌های بومی و محلی فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های شهرستانی و استانی دارد افزود: در کل کشور و با همکاری شهرداری‌ها، سمن‌ها و تشکل‌های مردمی و سایر ارگان‌ها بیش از یکصد جشنواره برگزار می‌شود که این جشنواره‌ها کمک می‌کند تا آداب‌ و رسومی که در بطن جامعه نهفته است آشکارشده تا نسل جوان با افتخار از گذشته یاد کند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور با اشاره به  ثبت هزار و ۲۰۰ نمونه غذا و ۴۰ نمونه آش در کشور تصریح کرد: جشنواره بهارنارنج لنگرود در نزد ما ثبت معنوی می‌شود و در کنار آن اقدامات لازم برای ثبت ملی جشنواره بهارنارنج لنگرود را نیز انجام خواهیم داد.

چهارمین جشنواره بهارنارنج با استقبال پرشور و گسترده مردم همراه بود و اجرای موسیقی سنتی، نقاشی خانوادگی، تجلیل از دو باغدار نمونه، برپایی غرفه صنایع‌دستی ازجمله برنامه‌های جانبی چهارمین جشنواره بهار نارنج لنگرود بود.

سالانه ۳۰ جشنواره بومی و محلی در گیلان برگزار می‌شود
--۱۱-۹۹۹x666
رضا علیزاده در حاشیه برگزاری جشنواره بهار نارنج در لنگرود گفت : برگزاری جشنواره هایی نظیر بهارنارنج موجب رونق صنعت گردشگری و رونق اقتصادی مردم منطقه می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره ها باعث احیایی سنن و آداب مردم منطقه در قالب جشن های شکرگزاری میشود افزود : در تلاش هستیم از بستر چنین جشنواره هایی به صورت چند وجهی برای توسعه شهر و استان در زمینه های اقتصادی، گردشگری و فرهنگی استفاده کنیم.

علیزاده اظهار کرد : این جشنواره ها علاوه بر توسعه و حرکت شهر و استان، موجب تقویت نقاظ ضعف و شناخت بهتر برای رفع آن ها نظیر راه های دسترسی، امکانات، اقامت گاه ها و … می شود و از کنار این جشنواره ها می شود بستر های لازم برای سرمایه گذار در استان را نیز فراهم کنیم.

این مسئول با اشاره به برگزاری جشنواره های متعدد در سطح استان گیلان عنوان کرد : در یک تقویم زمانی، سالانه حدود ۳۰ جشنواره بومی و محلی در بخش های کشاورزی و آئین ها و مردم شناسی در گیلان برگزار می شود.

وی با اشاره به ویژگی جشنواره توت فرنگی و بهار نارنج گفت : هر کدام ویژگی خاص خود را دارند، مردم انگیزه خوبی برای جشنواره ها دارند،‌ جشنواره بهار نارنج لنگرود نیز عالی بود و استقبال مردم نیز برای همراهی این جشنواره بی نظیر بود.

tel final1

Share