بیش از ۶ میلیون بیکار و ۲ میلیون معتاد داریم/مردم حوصله اینکه فرد دیگری را مقصر کنیم، ندارند/ باید مجلس را به سمت فضای کار و کارشناسی ببریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به اینکه نباید برای وضعیت فعلی کشور به دنبال مقصر بگردیم گفت: باید فضای مجلس آینده را به سمت کار و فعالیت پیش ببریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم, مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس صبح امروز در گردهمایی شوراهای اصلاح‌طلبان سراسر کشور با بیان اینکه کشور ما ۶ میلیون بیکار و ۲ میلیون معتاد دارد که آمار واقعی بیش از این است، گفت: ۱۵ میلیون پرونده قضایی در قوه قضائیه داریم و در بخش تولید، تولیدکنندگان ما تنها با ۲۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند.photo_2016-05-20_19-57-43

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۵ میلیارد دلار قاچاق داشتیم، ادامه داد: اگر برای ایجاد یک شغل ۱۰۰ میلیون سرمایه‌گذارری لازم است، با این رقم می‌توانستیم ۲.۵ میلیون شغل ایجاد کنیم.

نماینده لنگرود در مجلس افزود: ما نباید برای وضعیت کنونی به دنبال مقصر بگردیم. در ۳۶ سال گذشته ۲ هزار و ۱۱۵ میلیارد دلار فروش نفت داشتیم و با رشد اقتصادی ۳ درصد کشور را اداره کردیم و با این شرایط نیازی به بخش خصوصی نداشتیم و با بخش خصوصی با تکبر برخورد شد.

لاهوتی با بیان اینکه باید وضعیت موجود را درست بشناسیم، خاطرنشان کرد: مردم خسته شده‌اند و حوصله اینکه فرد دیگری را مقصر کنیم، ندارند. مردم امروز منتظر تدبیر هستند و باید مجلس را به سمت فضای کار و کارشناسی ببریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم گفت: ما ۳ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور داریم که نیاز به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان دارند، اما اکنون تنها ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد اعتبار داریم. آزادراه تهران شمال در زمان ریاست‌جمهوری آقای هاشمی‌رفسنجانی آغاز به کار کرد و تاکنون ۵ هزار میلیارد هزینه برده و ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر لازم دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از شما نمایندگان منتخب خواهشمندم فضای آینده مجلس را به سمت کار پیش ببرید.

tel final1

Share