استخدام معلمان را به گردن مجوز سازمان مدیریت انداختن،بازی نخ‌نماشده‌ای است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از پاس دادن موضوع استخدام معلمان از سوی وزارت آموزش به سازمان مدیریت،آن را بازی نخ‌نماشده‌ای دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضوهیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از پاس دادن موضوع استخدام معلمان از سوی وزارت آموزش به سازمان مدیریت،آن را بازی نخ‌نماشده‌ای دانست.
kochaki_4625-10جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه هنوز  چندصد نفر از ۵ هزار پذیرفته شده استخدام در آموزش و پرورش استخدام تعیین‌تکلیف نشده‌اند، گفت:از آنجا که آموزش و پرورش به دنبال واگذاری بخشی از مدارس به بخش خصوصی است از استخدام معلمان با وجود نیاز سرباز میزند، چراکه با اجرای این طرح استخدام معلمان از دوش آن‌ها ساقط می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد مبنی براینکه آموزش و پرورش به دنبال اجرای طرح واگذاری مدارس است و به همین دلیل در استخدام نیروهای جدید تعلل می‌کند، تصریح کرد: اینکه می‌گویند؛ سازمان برنامه،بودجه و محاسبات مجوز لازم برای برگزاری آزمون استخدامی را به آن‌ها نمی‌دهد تنها بهانه‌هایی برای به تعویق انداختن استخدام نیروها است،چراکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی طبق قانون نمی‌تواند آموزش و پرورش را معطل بگذارد و مجلس با آن مخالفت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش دچار تناقض،دوگانگی و تلاطم در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌های خود است، افزود: معتقدم نمایندگان باید طی یک اخطار و تاکید از مدیران این وزراتخانه بخواهد هر چه سریع‌تر وضعیت نیروها و برگزاری آزمون، جذب و استخدام آن‌ها را مشخص کند زیرا استخدام معلمان را به گردن مجوز سازمان مدیریت انداختن، بازی نخ‌نماشده‌ای است.

 کوچکی‌نژاد تاکید کرد: اگر آموزش و پرورش سیاست‌های خود را با مجلس هماهنگ نکند به‌یقین در میانه راه دچار مشکل خواهد شد همانطور که سال‌های گذشته موضوعاتی همچون بسته‌های حمایتی، خرید خدماتی و برخی از اقدامات آن‌ها مورد قبول مجلس قرار نگرفت، درواقع آموزش و پرورش به خصوصی‌سازی برخی از مدارس و خرید خدمات اصرار دارد اما مجلس کاملا با این اندیشه مخالف است و امر تعلیم و تربیت باید در اختیار دولت باقی بماند.

عضوهیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش باید مشکل پیش‌دبستانی‌ها را نیز حل کند، افزود: مشکل نیروهای پیش‌دبستانی باید حل شود چراکه طبق قانون حق با آن‌ها است و باید به استخدام آموزش و پرورش در بی‌آیند.

tel final1

Share