۵۰۰ مورد تخلف در خصوص بنرهای نامزدها/فضای انتخاباتی با همکاری نامزدها در حال مدیریت شدن است/بنرهای غیرمجاز جمع آوری و امحا شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،فرماندار شهرستان رشت گفت :گروهی برای برخورد با تخلفات انتخاباتی در فرمانداری تشکیل شده که براساس آن، تاکنون ۵۰۰ مورد تخلف در خصوص بنرهای نامزدها، برخورد و امحای آثار تخلفات را در شهر داشته ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،به نقل از ایرنا ،فرماندار شهرستان رشت با اشاره به قرارگرفتن در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، فضای کنونی انتخابات در شهر را مناسب ارزیابی و بیان کرد: این فضا به خوبی مدیریت و نظارت می شود.
۲۰۱۵۱۱۲۶۱۱۵۸۲۷_mahdavi58سید عیسی مهدوی با بیان این مطلب افزود: اگر تخلفی هم صورت می گیرد، در کمیته امنیت انتخابات بررسی می شود.
وی اظهار کرد: در همین راستا، گروهی برای برخورد با تخلفات انتخاباتی در فرمانداری تشکیل شده که براساس آن، تاکنون ۵۰۰ مورد تخلف در خصوص بنرهای نامزدها، برخورد و امحای آثار تخلفات را در شهر داشته ایم.
فرماندار شهرستان رشت اضافه کرد: این بنرها را خارج از مکان های قانونی و غیرمجاز همچون معابر و تیرهای چراغ برق در سطح شهر زده بودند که تمامی آنها، محو شدند.
مهدوی همکاری داوطلبان را خوب ارزیابی و تصریح کرد: فضای انتخاباتی با همکاری نامزدها در حال مدیریت شدن است.
وی ادامه داد: داوطلبان بر اساس قانون، مجاز هستند که بنرهای تبلیغاتی شان را فقط در مقابل ستاد انتخاباتی که به طور رسمی به فرمانداری ها معرفی شده اند، نصب کنند.
وی خاطرنشان کرد: نصب این بنرها نیز باید به گونه ای باشد که مزاحمتی برای مردم، معابر و سایر نهادها نداشته باشد و گرنه شهرداری و سد معبر، با آن برخورد می کنند.
فرماندار رشت با اشاره به آماده سازی بیش از یکصد نقطه این شهر برای نصب پوسترهای تبلیغاتی داوطلبان اظهار کرد: این دوره نسبت به دوره قبل، دو برابر فضا و امکانات برای پوسترهای تبلیغاتی نامزدها پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: فضای پیش بینی شده به اندازه ای است که داوطلبان برای معرفی شان نیاز به تخلف ندارند و می توانند با استفاده از همین امکانات، به خوبی خودشان را معرفی کنند و به مردم بشناسانند.
مهدوی از داوطلبان خواست تا قوانین را رعایت کنند تا انتخابات را سالم به پیش ببریم و براساس فرمایش مقام معظم رهبری، انتخابات پرشور و سالمی را با همکاری متقابل هم داشته باشیم.
شهرستان رشت با پنج بخش مرکزی، کوچصفهان، لشت نشاء، خمام و خشکبیجار، سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.
استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر دو میلیون و ۴۸۰ هزار نفر و ۱۶ شهرستان، دارای ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی است.
در استان گیلان، یک میلیون و ۸۶۱ هزار و ۳۷۰ نفر واجد شرایط شرکت در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات محلس شورای اسلامی هستند که از این تعداد، ۷۸ هزار نفر رأی اولی اند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

tel final1

Share