نمودار نتایج تازه‌ترین نظرسنجی درباره انتخابات مجلس/ طرفداران دولت شانس بیشتری دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از پایش , نتایج تازه ترین نظرسنجی انتخاباتی که توسط یک نهاد معتبر در دوم اسفند ۹۴ با حاشیه ۴ درصد خطا انجام شده است. این نظرسنجی که در شهرها و روستاهای سراسر کشور چند روز یکبار انجام شده و نتایج آن با هم مقایسه می شود، […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از پایش , نتایج تازه ترین نظرسنجی انتخاباتی که توسط یک نهاد معتبر در دوم اسفند ۹۴ با حاشیه ۴ درصد خطا انجام شده است.
این نظرسنجی که در شهرها و روستاهای سراسر کشور چند روز یکبار انجام شده و نتایج آن با هم مقایسه می شود، نشان می دهد از نظر حزبی، طرفداران دولت و اصلاح طلبان از شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات برخوردارند.

entekh_2015-11-18_20-51-352اما محسن ماندگاری، کارشناس سایت «پایش» می گوید که بر خلاف نتایج نظرسنجی هایی که نشان می دهد عموم مردم گرایش سیاسی اصلاح طلبانه تری دارند، اعتدال گرایان و اصلاح طلبان به دلیل نداشتن نامزد شاخص در اغلب حوزه های انتخابیه سراسر کشور، تا این لحظه شانس چندانی برای کسب اکثریت کرسی های مجلس نخواهند داشت.

به گفته وی، بر خلاف پیش بینی های اولیه، اصلاح طلبان تا این لحظه هنوز نتوانسته اند موج بزرگ تبلیغاتی که وعده آن را داده اند، ایجاد کنند و در صورتی که در سه روز آینده انتخابات به همین روال ادامه یابد، قطعا اصولگرایان بیش از نیمی از کرسی های مجلس را از آن خود خواهند کرد.

نمودارهای نظرسنجی زیر نشان می دهد طرفدران دولت و اصلاح طلبان جمعا از ۶۰ درصد محبوبیت برخوردارند، در حالی که اصولگرایان به همراه جبهه پایداری، جمعا محبوبیت ۲۲درصدی دارند. این در حالی است که نظرسنجی هایی که بدون توجه به گرایش سیاسی نامزدها در سراسر کشور انجام شده وضعیت نامزدهای اصولگرا را بهتر از اصلاح طلبان نشان می دهد.

۱۶-۲-۲۳-۱۶۳۸۷۲ ۱۶-۲-۲۳-۱۶۳۷۵۲۱ ۱۶-۲-۲۳-۱۶۳۸۲۲۳ ۱۶-۲-۲۳-۱۶۳۸۳۹۴ ۱۶-۲-۲۳-۱۶۳۸۵۹۵ ۱۶-۲-۲۳-۱۶۳۹۱۳۶ ۱۶-۲-۲۳-۱۶۳۹۲۵۷ ۱۶-۲-۲۳-۱۶۳۹۳۵۸ ۱۶-۲-۲۳-۱۶۳۹۴۹۹
tel final1

Share