شورای نگهبان صحت انتخابات را هر چه سریع‌تر اعلام کند/از مهر۹۵ انتخابات ریاست جمهوری را کلید می‌زنیم/قانون انتخابات نیازمند تغییر است/در تهران مردم به گفتمان رای دادند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،وزیر کشور گفت: از مهرماه سال آینده کلید انتخابات ریاست جمهوری را در حوزه اجرایی خواهیم زد و نقش استانداران بسیار مهم خواهد بود و لازم است به نقشی که دارند توجه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم ،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست استانداران سراسر کشور که صبح امروز شنبه برگزار شد، با اشاره به برگزاری انتخابات اظهار داشت: یک انتخابات باشکوه در کشور برگزار شده و همه باید شکرگزار این حضور باشیم.۱۳۹۴۰۹۲۶۰۹۴۸۳۹۳۱۶۷۲۵۴۱۴

وی ادامه داد: خواست مردم از ما تحقق آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی است که تلاش همه مسئولان باید عمل به این مطالبات باشد.

وزیر کشور تصریح کرد: کمترین شبهه و ابهام در رابطه با انجام وظیفه قانونی در برگزاری انتخابات را هم نداشتیم و به تعداد انگشتان یک دست هم گلایه و اعتراض در برگزاری انتخابات نداشتیم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: بنای ما تعامل مثبت با همه دستگاه‌ها بود، کاملا در دسترس بودیم و هر کسی که می‌خواست می‌توانست با ما در ارتباط باشد.

وی با بیان اینکه قانون انتخابات نیازمند تغییر است، گفت: کسی تحقیقات محلی را نادیده نمی‌گیرد اما شاخص‌ها مهم است، اینکه چه کسی و چگونه تحقیق کند مهم است و امیدواریم در قانون جدید این شبهات برطرف شود.

وزیر کشور با ابراز اینکه چندین جلسه با آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان داشتیم و قدم به قدم مسائل را بررسی می‌کردیم، خاطرنشان کرد: در روند اخذ و شمارش آرا اصرار داشتیم انتخابات الکترونیکی برگزار شود؛ شمارش آرا کار سختی است و خطای انسانی را به همراه دارد اما در نهایت پذیرفتیم به همان روال سابق برگزاری انتخابات صورت بگیرد.

رحمانی فضلی افزود: ما در وزارت کشور بیش از ۱۲ هزار نفر ثبت‌نام برای انتخابات مجلس را مسئله مبارکی تلقی می‌کردیم، برخی مطرح کردند که این توطئه‌ای است برای افزایش فشار به شورای نگهبان اما واقعا چنین چیزی وجود نداشت. در تایید صلاحیت‌ها ما استعلام گرفتیم. همچنین بر تمدید ساعت رای‌گیری نیز مشکلی نداشتیم و حتی در تهران یک روز زودتر از روال سابق نتیجه را اعلام کردیم.

وی در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه امیدواریم شورای نگهبان صحت انتخابات را هر چه سریع‌تر اعلام کند، خاطرنشان کرد: در چند حوزه مردم دچار نگرانی شدند لذا شورای نگهبان هر چه سریع‌تر نظر خود را اعلام کند تا نشاط مردم بیشتر شود.

وزیر کشور تاکید کرد: رسانه‌های خارجی حتی یک ایراد هم از این انتخابات نتوانستند بگیرند، نتیجه انتخابات ارتباطی به وزارت کشور ندارد بلکه مردم نتیجه را رقم زدند. بنده قبلا هم گفتم که مردم در این انتخابات به گفتمان رای خواهند داد و در لیستی که موسوم به اصلاح‌طلبان و اعتدالیون بود حداقل بنده ۱۸ نفر از آنان را نمی‌شناسم اما چون مردم به گفتمان رای دادند همه افراد آن لیست رای آوردند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه سال ۹۵ باید کار را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آغاز کنیم، خاطرنشان کرد: از دی‌ماه سال آینده فضای انتخاباتی فضای غالب بر کشور خواهد بود. از مهرماه سال آینده کلید انتخابات ریاست جمهوری را در حوزه اجرایی خواهیم زد و نقش استانداران بسیار مهم خواهد بود و لازم است به نقشی که دارند توجه کنند.

tel final1

Share