گزارشی از شرارت سازماندهی شده بیخ گوش مسئولان؛ اشرار کلیپ ساز بعدی اهل کجا هستند و به چه کاری مشغولند؟!+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اوضاع به قدری عجیب و بارور ناپذیر است که می‌بینیم اراذل شهرهای مختلف در صفحات اختصاصی خود فعالیت می‌کنند یا گاه صفحات اختصاصی برای خود و هوادارنشان دارند، برخی شان از زندان برای یکدیگر پست می‌گذارند و امیدوارند زودتر حبسشان تمام شده و بیرون یکدیگر را ببینند، مثل نقل و نبات برای هم آرزوی آزادی و شهرت فراگیر در ایران می‌کنند و گاه افسانه ها از دلاوری های خود می‌سرایند و تشویق می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،هرچند با دستگیری «شیرآمه» و «شاه مازندران»، به نظر می‌رسد که پرونده اراذل و اوباشِ کلیپ ساز مازندران در سطح جامعه بسته و وارد فاز قضایی شده است اما شواهد و قرائن حکایت از احتمال بسیار بالای گشوده شدن پرونده های مشابه در دیگر نقاط کشور دارد.

resized_567148_207به نقل از «تابناک»، با انتشار چند ویدئوی خشونت آمیز در شمال کشور و سلسله کلیپ‌هایی که در آن اشرار و اراذل و اوباش، ضمن رکیک ترین فحاشی ها، یکدیگر را به مبارزه و دعوا دعوت می‌کردند و برای هم خط و نشان می‌کشیدند، این سوال برای بسیاری پیش آمد که این افراد محصول چه پروسه‌ای هستند و تا کنون کجا بوده‌اند؟

این پرسش از آن رو مطرح می‌شود که می‌بینیم اراذل گستاخی را به اوج رسانده و برخلاف گذشته، به استقبال دوربین می‌روند، تمایلی به پوشاندن چهره خود ندارند، خود را معرفی می‌کنند و از همه مهم تر، از قانون شکنی های خود فیلم می‌گیرند تا با کمک آن به دیگران فخر فروخته و برای رقبا خط و نشان بکشند.

با این حساب می‌شود فهمید که این اشرار در پروسه‌ای تکوینی، به درجات بالاتری از شرارت رسیده‌اند که اگر این گونه نبود، حاضر نمی‌شدند بر خلاف رویه معمول اراذل، این گونه آشکارا پرده قوانین را دریده و خود را در معرض خطر قرار دهند. در معرض خطر دستگیری که موجب انتقال ایشان به حبس و مانع ادامه شرارت هایشان خواهد شد.

ریسکی که تا به امروز در عملکرد اراذل دیده نمی‌شده و برخلاف رویه جاری این افراد است. افرادی که همواره در غیاب قانون و ماموران آن، در طول سالیان سال توانسته اند خود را از فردی معمولی به اراذلی شناسنامه دار و مشهور تبدیل کرده و برای خود دم و دستگاهی به راه بیاندازند. این را می‌شود از خبر دستگیری این اراذل فهمید؛ اخباری مانند «شاه مازندران دستگیر شد»، «سیاه یک دست بازداشت شد»، «تقی گوریل به دام افتاد»، «رتیل در دام ماموران اسیر شد» و… .

این اخبار نشان می‌دهند که چه فرصت خوبی برای تبدیل شدن افراد خلاف کار به اشرار مشهور در اختیار ایشان قرار دارد؛ آنقدر که می‌توانند کاری کنند در زمان دستگیری نه مثل ما و شما، یک فرد معمولی بازداشت شود، که فردی مشهور طرف حساب ماموران انتظامی قرار داشته باشد که برای دستگیری وی لازم است نیروهای پلیس صورت خود را بپوشانند و از دستگیری این افراد با عنوان عملیات یاد کنند.

در چنین شرایطی عجیب نیست که همه از یاد ببریم به چه دلیل فردی «گوش بر» لقب گرفته و یا القاب دیگر از کجا روی دیگر اراذل قرار گرفته و تثبیت شده است. موضوعی که تعمق در آن ثابت می‌کند اراذل و اوباش به ناگاه ظاهر نمی‌شوند بلکه در فرایندی زمان بر رشد می‌کنند، جایگاه خود را میان رقبایشان تثبیت می‌کنند و در طول این فرایند آنقدر جرم مرتکب می‌شوند، قانون می‌شکنند، مزاحمت می‌آفرینند که لقبشان دهان به دهان بچرخد و مشهورشان کند تا تبدیل به فردی سرشناس در منطقه، شهر، استان و حتی کشور شوند.

یکی از اولین نتایج چنین فرایندی به وجود آوردن این باور میان مردم است که گویی هیچ کس جلودار این افراد نیست که اگر بود، ارتکاب یکی دو جرم خشن برای برخورد شدید قانونی با وی و اصلاح یا حبس بلند مدت فرد کفایت می‌کرد، نه اینکه موجب شود عده ای نوچه دور و بر این افراد جمع شوند، مریدش شده و در دامانش تربیت شوند و دست آخر غده ای سرطانی مانند شاه مازندران به وجود آید.

عجیب تر اینجاست که این روند مقابل چشم همه طی می‌شود و نمی‌توان مدعی پنهانی بودن آن شد. کافی است به میان مردم، به ویژه ساکنان مناطق جرم خیز بزنید و در این باره از ایشان تحقیق و پرس و جو کنید تا با اشرار شناسنامه دار، اراذل مزاحم، افراد بزه کار، آنهایی که استعداد نوچه شدن دارند و… آشنا شوید و حدس بزنید که چند درصد ایشان قرار است در پروسه عادی زندگی سرشان به سنگ خورده و اصلاح شوند و چند درصد دیگرشان مجرمان مشهور فردا خواهند بود.

این تحقیق را در بستر فضای مجازی هم می‌توان انجام داد. به این صورت که کافی است به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک یا امثال آنها سر زده و به دنبال اراذل بگردید تا از دیدن نتایج، شگفت زده و مبهوت شوید. از دیدن تصاویر افرادی که کمتر جای سالمی رو تنشان دیده می‌شود و آنقدر زخم بر بدن دارند که می‌شود حدس زد در چند غائله خونین نقش آفرینی کرده‌اند. افرادی که نامشان بی لقب ادا نمی‌شود، منطقه ای که در آن نفس کش می‌طلبند، بخشی از هویتشان است، کلی طرفدار دارند و از جمله مشاهیر به شمار می‌آیند!

اوضاع به قدری عجیب و بارور ناپذیر است که می‌بینیم اراذل شهرهای مختلف در صفحات اختصاصی خود فعالیت می‌کنند یا گاه صفحات اختصاصی برای خود و هوادارنشان دارند، برخی شان از زندان برای یکدیگر پست می‌گذارند و امیدوارند زودتر حبسشان تمام شده و بیرون یکدیگر را ببینند، مثل نقل و نبات برای هم آرزوی آزادی و شهرت فراگیر در ایران می‌کنند و گاه افسانه ها از دلاوری های خود می‌سرایند و تشویق می‌شوند.

تصاویری رعب آور و ترسناک که گاه با یاد اراذل فقید هم همراه می‌شود و چه بسا اگر خجالت نکشند، به لعن و نفرین عاملان این جدایی هم گره می‌خورد! تصاویری که به وضوح می‌توان روند نوچه پروری را هم در آن دید و پی برد که اراذل مشهور بعدی چه افرادی خواهند بود چراکه بعید است کسی شیفته این افراد باشد و همه حرکات و سکنات ایشان را ستایش کند و تلاش نداشته باشد که پا جای پای ایشان بگذارد.

با این یادآوری ها بد نیست سری به چند تصویر منتشر شده از اراذل در صفحات اختصاصی ایشان در دنیای مجازی بزنیم تا قدرت پیش بینی حوادثی که قرار است در آینده (دور یا نزدیک) به دست این افراد و دوستانشان رقم بخورد را به دست آوریم. اشراری که پتانسیل کلیپ ساختن و بروز رفتارهای مشابه شاه مازندران و اشرار آن خطه را دارند، همگی بارها و بارها به اتهامات مختلف دستگیر شده و جندین نوبت حبس هم در کارنامه شان درج شده اما با این وجود به راحتی به زندگی ادامه می‌دهند و آنقدر که ما از وجودشان نگرانیم، نگران چیزی هم نیستند!

tel final1

Share