صدور قرار ۲۰۰ میلیونی برای عامل تبلیغ و فروش اجناس ممنوعه در اینستاگرام/دستگیری عاملان انتشار اکاذیب علیه چند شهروند گیلانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از صدور قرار ۲۰۰ میلیون ریالی برای عامل تبلیغ و فروش اجناس ممنوعه در اینستاگرام،خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از صدور قرار ۲۰۰ میلیون ریالی برای عامل تبلیغ و فروش اجناس ممنوعه در اینستاگرام،خبر داد.

mohamadkhani_2015-09-30_15-47-46سرهنگ”ایرج محمدخانی” رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان  در تشریح این خبر گفت: در پایش و رصد شبکه های اجتماعی مبتنی بر موبایل، کارشناسان این پلیس پروفایلی را در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی کردند که گرداننده آن اقدام به تبلیغ و فروش اجناس ممنوعه می کرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان گیلان افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی،گرداننده پروفایل تبلیغ و فروش اجناس ممنوعه در شبکه اجتماعی موبایلی که زنی ۲۶ ساله اهل تهران و ساکن رشت بود  شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

ایرج محمدخانی خاطر نشان کرد: متهم با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه انتسابی خود و اینکه با انگیزه تبلیغات و جذب مشتری در پوشش شبکه اجتماعی موبایلی اقدام به فروش اجناس ممنوعه  می نمود، اعتراف و جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت گردید و از آنطریق قرار ۲۰۰ میلیون ریالی برای وی صادر شد .

رئیس پلیس فتا از شناسایی و احضار عاملان انتشار اکاذیب در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ محمدخانی با اعلام این خبر گفت:در پی ارجاع دو فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی چند شهروند گیلانی ، مبنی بر انتشار اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی علیه آنها در فضای مجازی ، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان گیلان افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی ،عاملان انتشار اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی علیه چند شهروند گیلانی در فضای مجازی را که یک نفر زن و یک نفر مرد به ترتیب ۲۶ و ۲۴ساله بودند  شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا ،احضار شدند.

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده،متهمان به صراحت به بزه انتسابی خودشان اعتراف که جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند.

رئیس پلیس فتای استان گیلان تصریح کرد: طبق ماده۱۸ فصل پنجم قانون جرایم رایانه ای ـ هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امکان)، به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

سرهنگ محمدخانی در پایان از شهروندان خواست:در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش نمایند.

tel final1

Share