زمین گیلان ارزشمند است اما باید در خدمت کشاورزی و صنعت باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسان دیارمیرزا استاندار گیلان با اشاره به توفیق دولت تدبیر و امید در لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران گفت: ما مسئولان، موظف به حمایت از سرمایه گذاران هستیم و از طرح های مربوط به صنعت و کشاورزی در منطقه، استقبال می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسان دیارمیرزا  به نقل از ایرنا ، محمدعلی نجفی روز شنبه در مراسم افتتاح و بهره برداری از کارخانه کشت و صنعت افشره گلدشت در بخش رحیم آباد شهرستان رودسر بیان داشت: موفقیت دولت تدبیر و امید در بحث برجام، باعث موفقیت کشور در موضوعات مختلف خواهد شد که نمونه آن را امروز در مراسم افتتاح کارخانه کشت و صنعت رحیم آباد رودسر شاهد هستیم.
photo_2016-01-24_13-31-53وی ادامه داد: این امر، راهگشای کارهای بزرگتری برای منطقه و کشور را فراهم خواهد کرد حال آنکه پیش از این، دنیا علیه ایران هماهنگ شده بود تا ما را در عرصه بین المللی به چالش بکشند.
استاندار گیلان افزود: خوشبختانه با تدبیر، نه تنها فعالیت های هسته ای ایران متوقف نشد بلکه تداوم و استمرار پیدا کرد و به دنبال آن، شش قطعنامه شورای امنیت و ۱۲ قطعنامه آژانس به طور یکجا حذف شدند که کاری بی نظیر در دنیا بوده است.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام با هدایت های عالمانه مقام معظم رهبری و سیاست منسجم و هدفمند دولت و دستگاه فعال دیپلماسی و ایثار و مقاومت مردم، به حق هسته ای خود دست یافت و این حق، امروز لحاظ شده است.
استاندار گیلان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز اتفاق بزرگی که در رحیم آباد و شهرستان رودسر رخ می دهد، اتفاق مبارک و ارزشمندی است، اظهار کرد: طرح های وسیعی در بحث مربوط به صنعت و کشاورزی در منطقه دنبال می شود و ما از این طرح ها به طور جدی استقبال می کنیم.
به گفته نجفی، زمین گیلان ارزشمند است اما باید در خدمت کشاورزی و صنعت باشد و باید این دو را توأمان دید.
وی با تاکید بر این مطلب که ما برای سرمایه گذار نه سرمایه بر فرش قرمز باید پهن کنیم، افزود: نه تنها فرش قرمز برای سرمایه گذار پهن می کنیم بلکه دست آنان را به گرمی می فشاریم.
وی ادامه داد: موظف هستیم در خدمت اندیشه هایی همچون این گونه کارها که ایجاد اشتغال می کند، باشیم و به آن افتخار می کنیم تا از این طریق فقر و معیشت ناپسند را از مردم بزداییم.
photo_2016-01-24_13-31-49نجفی در ادامه سخنان خود بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران در بخش فندق نیز تاکید کرد و گفت: در این بخش و بخش های دیگر محصولات همچون گل گاوزبان و … این ظرفیت وجود دارد.
استاندار گیلان همچنن از عزم جدی دولت در زمینه احداث سد پلرود خبر داد و بیان داشت: اهتمام دولت این است که این پروژه سال آینده به سرانجام برد.

* توسعه صنایع کشاورزی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلان نیز در این مراسم اظهار کرد: یکی از سیاست هایی که دولت تدبیر و امید دنبال می کند، توسعه صنایع کشاورزی است.
علی منتظری افزود: پروژه کارخانه کشت و صنعت افشره گلدشت ، کاری مشترک بین سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی است که محقق شده است.
وی ادامه داد: با تحقق این طرح ها قادر خواهیم بود محصولات را از حالت خام به صورت بهینه تبدیل که در ادامه، قابلیت عرضه در بازار را خواهد داشت.
وی همچنین از افتتاح و بهره برداری بیش از ۲۷ طرح صنعتی با سرمایه گذاری افزون بر هفت هزار میلیارد ریال و با اشتغال زایی ۹۰۰نفر در دهه فجر امسال خبر داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در این مراسم اظهار کرد: جهاد کشاورزی برای توسعه استان در طرح های صنعتی و طرح های کشاورزی، طرح های صنعتی را مجاز اما برای ویلاسازی مجوز نخواهد داد.
علیرضا شعبان نژاد با بیان اینکه ۱۵۰ هزار تن سالانه مرکبات در گیلان تولید می شود، سهم شهرستان رودسر را از این میزان یکصد هزار تن اعلام کرد.
وی ادامه داد: کشاورزانی که می خواهند باغ های خود را اصلاح کنند، نهال رایگان در اختیار قرار می دهیم و محدودیتی هم در این زمینه وجود ندارد .
کارخانه ای که امروز (شنبه) با حضور استاندار گیلان و سایر مسئولان استانی و محلی افتتاح شد، ظرفیت تولید سالانه پنج هزار و ۸۰۰ تن انواع پوره میوه و سبزیجات، کنستانره مرکبات و غیرمرکبات را دارد.
بخش رحیم آباد از توابع شهرستان رودسر در شرق مرکز استان گیلان واقع است.

photo_2016-01-24_13-31-46 photo_2016-01-24_13-31-56
tel final1

Share