تجمع باید براساس قانون صورت گیرد/ با تظاهرات نمی‌توان قرارداد تنظیم کرد/در کشور نظمی برای رسیدگی به امور وجود دارد و مسائل در خیابان قابل حل نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا لاریجانی گفت:‌ در کشور نظمی برای رسیدگی به این امور وجود دارد و این مسائل در خیابان قابل حل نیست و افراد اگر نظری دارند می توانند نظر خود را به صورت قانونی اعلام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، احمد توکلی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۱ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه ای با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس، به موضوع تجمع مقابل وزارت نفت اشاره کرد و خطاب به دکتر لاریجانی گفت: انتظار می رفت شما درباره تجمعات صورت گرفته در مقابل وزارت نفت و نحوه برخورد با این افراد تذکری دهید.

larijani_6890نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشجویان در اعتراض به قراردادهای جدیدنفتی در مقابل وزارت نفت تجمع کردند؛ البته من قبول دارم باید برای این تجمع مجوزی اخذ می کردند که متأسفانه این اقدام صورت نگرفت اما اهمیت قرارداد نفتی به حدی بالاست که اگر ده‌ها تظاهرات سراسری برای آن انجام شود باز هم کافی نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری دستگیری ۳۸ دانشجو مقابل وزارت نفت تأکید کرد: البته روز گذشته ۳۴ نفر از این دانشجویان‌آزاد شدند اما هنوز تکلیف ۴ نفر آنها مشخص نیست لذا از شما درخواست دارم به عنوان نماینده ملت ایران کمک کنید تا این افراد به زودی آزاد شوند چرا که اهمیت این قراردادها در اقتصاد همچون برجام در سیاست است.

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر توکلی گفت:‌ براساس پیگیری هایی که من دیشب داشتم گویا تعدادی از این دانشجویان شب گذشته آزاد شدند اما واقعیت آن است که تجمع باید براساس قانون صورت گیرد و باید این دانشجویان ضوابط قانونی را رعایت می کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: فرض کنید شما نظری دارید و نسبت به بندهای این قرارداد معترض هستید، بدون شک رفع آن راه حل هایی دارد و با تظاهرات نمی توان قرارداد تنظیم کرد. بدون شک افراد صاحب نظر و حتی برخی از دستگاه ها نظرات خود را در این خصوص اعلام کردند که البته ما نیز به هیأت تطبیق اعلام کرده ایم که به این موضوع رسیدگی کند.

دکتر لاریجانی گفت:‌ در کشور نظمی برای رسیدگی به این امور وجود دارد و این مسائل در خیابان قابل حل نیست و افراد اگر نظری دارند می توانند نظر خود را به صورت قانونی اعلام کنند.
tel final1

Share