افتتاح همزمان گازرسانی به ۲۰۰ روستای گیلان و بهره برداری از ۳ طرح بزرگ در فومن+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در ششمین روز از دهه مبارک فجر با حضور استاندار گیلان در شهرستان فومن ۳ طرح بزرگ صنعتی،ورزشی و آب رسانی به بهره برداری و افتتاح همزمان گازرسانی به ۲۰۰ روستای استان گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در ششمین روز از دهه مبارک فجر با حضور استاندار گیلان در شهرستان فومن ۳ طرح بزرگ صنعتی،ورزشی و آب رسانی به بهره برداری و افتتاح همزمان گازرسانی به ۲۰۰ روستای استان گیلان برگزار شد.

IMG_0131محمدعلی نجفی در این مراسم که با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران و مدیران استانی و شهرستانی در شهرستان فومن برگزار شد ضمن تبریک ایام ا… دهه مبارک فجر با اشاره به اینکه هر آن چیزی که این کشور و نظام دارد مدیون امام راحل، شهدا و مردم است افزود : این ایام متعلق به همه‌ی ملت ایران است و باید تلاش کرد با این اتفاقات مبارک و با رشد شکل گرفته ، مردم را به آینده‌ای که فرزندان این استان می‌سازند، امیدوار کرد.

وی خاطر نشان کرد : پیشرفت‌های حاصل شده در ۲.۵ سال اخیر در آب رسانی روستایی، راه روستایی و شهری، گاز رسانی، برق و پروژه‌های بزرگ دیگر نوید بخش آینده‌ای روشن برای استان است.

وی افزود: پروژه های مصوب سفر رئیس جمهوری نیز در بخش های مختلف به ویژه راه آهن در حال پیگیری است.

نماینده عالی دولت در گیلان پیشرفت حاصله را علیرغم محدودیت‌های اعتباری و فشارهای سیاسی، اقتصادی و دیپلماسی عنوان و تصریح کرد : با هدایت رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های رئیس جمهور در دیپلماسی در فضای جدیدی قرار گرفتیم که مشکلات در آینده قطعاً کمتر خواهد شد.

وی افزود : در شرایط کنونی با پشت سر گذاشتن همه‌ی سختی‌ها با همدلی و همزبانی آمار و ارقام عملکردها روبه افزایش است.

استاندار گیلان بر ضرورت حضور اندیشه‌های مختلف در قالب جناح‌ها برای توسعه‌ی کشور و استان تأکید و خاطر نشان کرد : باید فضا طوری باشد که همه با سلایق مختلف و با مشارکتی بالا در تصمیم‌گیری‌ها حضور پرشور داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه نباید بسته فکر کنیم افزود : با مشارکت و حضور همه باید به آینده نظام و انقلاب بیاندیشیم.

دکتر نجفی دستاوردهای شرکت گاز را در قالب همدل و همزبانی مضاعف دانست و گفت : باتوجه به مشکلاتی که در بخش میراث فرهنگی و زیست محیطی که دغدغه‌ای به حق برای حفظ میراث گرانبها در استان وجود داشت خوشبختانه توفیقات خوبی در بحث گاز استان حاصل شده است.

وی افزود : در پروژه‌هایی که منافع مردم وجود دارد باید مدیران با همکاری یکدیگر برای توسعه استان گام بردارند.

نماینده عالی دولت در گیلان گازرسانی به این روستاها را در ۱۲ شهرستان آستانه اشرفیه، تالش، رشت، رودبار، رودسر، سیاهکل، شفت، صومعه سرا، فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال عنوان و اضافه کرد: لاهیجان با ۴۵ ، فومن ۴۰ و رشت ۳۸ روستا ، بیشترین تعداد پروژه ها را در زمینه گازرسانی دارند.

وی خاطرنشان کرد: برای گازرسانی به این تعداد روستا، یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و با گازرسانی به این روستاها، ۲۷ هزار خانوار از نعمت گاز بهره مند شده اند.

IMG_0207معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران نیز در این مراسم گفت: دولت ، گازرسانی را با تلاش بسیار و در شرایط تحریم کشور انجام داده است.

حمیدرضا عراقی افزود: شرکت گاز در آغاز روی کار آمدن دولت یازدهم، یک شرکت ورشکسته بود ولی دولت، خدمات رسانی از جمله گازرسانی را با توجه به تحریم ها و شرایط دشوار مالی که کار سختی هم بود، انجام داد.

وی با بیان اینکه دولت به دنبال ایجاد رضایت ملت است، افزود: با وجود افزایش گازرسانی به شهرها و روستاها، مصرف خانگی افزایش نیافته چون فرهنگ صرفه جویی در مردم نهادینه شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: این صرفه جویی باعث شد تا تزریق گاز به چاه های نفت برای تولید بیشتر، افزایش یابد و به نیروگاه ها گاز بیشتری داده شد.

عراقی بیان کرد: امسال گازرسانی به پنج هزار روستا آغاز شد که یک هزار و ۲۰۰ روستا در هفته دولت به بهره برداری رسید و گازرسانی به یک هزار و ۶۰۰ روستا نیز در دهه فجر انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه به معنای مصرف بهینه و خوب مصرف کردن است و توسعه در این است که سرمایه ملت، سوخته نشود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، گیلان را یکی از بهترین استان های کشور در گازرسانی روستایی خواند و گفت: با عزم جدی و مدیریت خوب استاندار، مدیران و تعامل مردم و با این همدلی، کار بسیار خوبی انجام شد .

وی افزود: در این شرایط سخت یکی از استان هایی که در گازرسانی بیشترین اقدام را انجام داده گیلان بوده است.

مراسم گازرسانی همزمان به ۲۰۰ روستای استان گیلان، به صورت نمادین در روستای بوئین شهرستان فومن زادگاه مرحوم آیت الله العظمی بهجت برگزار شد و اولین سیستم گرمایشی این روستا در منزل شهید ابراهیم جعفری اولین شهید گیلانی انقلاب اسلامی توسط استاندار گیلان و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران روشن شد.

استاندار گیلان همچنین نخستین خانه کشتی گیلان را که در شهرستان فومن در زمینی به مساحت هزار مترمربع و با هزینه ۱۵.۵ میلیارد ریال توسط احمد خدابنده لو پیشکسوت کشتی استان ساخته شد را به بهره برداری رساند.

وی در ادامه پروژه آب رسانی به شهر فومن را با خط انتقال ۲.۲ کیلومتری که اعتباری به مبلغ ۴۸ میلیارد ریال هزینه شده است را افتتاح کرد.

Share