اشعاری که شاعران‌سوری تقدیم رهبر‌ ایران کردند+دانلود فیلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،چند تن از هنرمندان سوری در مراسمی در دمشق با تقدیر از رهبر جمهوری اسلامی ایران، خطاب به ایشان اعلام کردند که خاک وطنشان با عروج مردان او به آسمانش، مقدس‌تر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس ،چند تن از هنرمندان سوری در مراسمی در دمشق با تقدیر از رهبر جمهوری اسلامی ایران، خطاب به ایشان اعلام کردند که خاک وطنشان با عروج مردان او به آسمانش، مقدس‌تر شده است.

«در روح تو قداستی‌ست… در چشمانت امید..

دستانت مشغول کار و … در کلامت، فرمانی‌ست که مُطاع».

اینها [ترجمه] ابیات شعری است که هنرمند سوری، سفیر حُسن‌نیت سابق «یونیسف» در خاورمیانه و آفریقا در وصف رهبر انقلاب «آیت الله علی خامنه‌ای» و در تقدیر از ایشان در حمایت از سوریه خواند.

«درید لحام» روز سه‌شنبه (۲۶ ژانویه) در مراسم «رفقای راه شهادت» با درود فرستادن بر رهبر ایران اشعار بالا را در وصف ایشان خواند و گفت: عشق تقدیم شما باد. تقدیر و احترام ملتی مقاوم و ارتشی سختکوش تقدیم شما. زنده باد ایران، زنده‌ باد سوریه.

لحام در سخنانی از کمک‌های ایران به سوریه حمایت کرد و خطاب به رهبر ایران گفت:‌ قداست خاک وطنمان با عروج برخی مردان تو به آسمانش، بیشتر شده است.

این مراسم به همت گروه «سوریه آینده» (سوریا المستقبل) و کمپین «الفنیق السوری» و با حضور شماری از هنرمندان سوریه از جمله «نجده انزور» کارگردان سوری برگزار شد.

انزور نیز در این مراسم در سخنانی از رهبر ایران تقدیر کرد و گفت:

«از حرف‌هایت امید می‌گیریم و از صلابتت قدرت..

ای که در حمایت از مظلوم مقابل استکبار می‌ایستی..

فرزندان و برادرانت آمده‌اند اینجا و الان اینها سرورند».

درید لحام از جمله هنرمندان معروف سوری است که از ابتدای بحران عناصری که مقابل نظام این کشور ایستادند «فریب‌خورده» توصیف و حمایتش از دولت را اعلام کرد و گفت که اگر روزی بشار اسد از قدرت سقوط کند، از تابعیت سوری خود صرف‌نظر می‌کند».

گفته می‌شود لحام از جمله بازیگرانی محبوب در سوریه است که به نوعی به دلیل بازی در فیلم‌هایی مانند «کأسک یا وطن» و «شقایق نعمان»، نماد میهن‌دوستی و حمایت از حقوق مردم است.

۵۶۴۷۴۶_۱۴۲ ۵۶۴۷۴۷_۵۲۵

دانلود فیلم

tel final1

Share