گیلان کانون شکل گیری گفتمان اعتدال/امیدواریم با تدابیر شورای نگهبان ، انتخابات ۹۴ همچون ۹۲ پرشور باشد

مشاور فرهنگی رییس جمهور در نشست شورای اداری استان گیلان با اشاره به اینکه مردم گیلان حق بزرگی در شکل گیری گفتمان اعتدال در کشور دارند گفت: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ یکی از کانون های شکل گیری گفتمان اعتدال در کشور، رشت و گیلان بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جلسه شورای اداری استان گیلان با حضور سید رضا صالحی امیری مشاور فرهنگی رئیس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه های ملی کشور در سالن غدیر استانداری برگزار شد.(گزارش تصویری)

سید رضا صالحی امیری عصر امروز در نشست شورای اداری گیلان با اشاره به اینکه حماسه ی ۲۴ خرداد با اراده رهبر معظم انقلاب مبنی بر مشارکت حداکثری و حضور پرشور ملت انجام پذیرفت افزود: زمانی که در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به گیلان سفر کردیم و در رشت با موجی از شور جوانان مواجه شدیم به این جمع بندی رسیدیم که جامعه ی ایران به این تصمیم رسیده است تا گفتمان اعتدال را انتخاب کند.

IMG_7963وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ یکی از کانون های شکل گیری گفتمان اعتدال در کشور، رشت و گیلان بود.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور خاطرنشان کرد: باید قدر مردم این استان را بدانیم که حق بزرگی بر ما دارند و این مسئله غیر قابل انکار است.

وی همچنین تأکید کرد: براساس مطالعات مختلف گیلان در ۱۰۰ سال گذشته در تحولات اجتماعی و سیاسی ایران نقشی بی بدیل و تحول آفرین داشته و اینجا کانون تحولات منطقه و کشور بوده است.

مشاور فرهنگی رییس جمهور به حضور استاندار گیلان در دوران فعالیت های انتخاباتی دکتر روحانی در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: دکتر نجفی در تمام مسیر کاروان تدبیر و امید با انگیزه حداکثری و اعتقاد درونی به این گفتمان همراهی داشت و زمانی که ما می گوییم دکتر نجفی شخصیتی اعتدالی است مربوط به امروز نیست و تبار فکری ایشان در جریان اعتدال ریشه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه گیلان و ظرفیت ذاتی این استان همایش ملی گفتمان اعتدال سال آینده در گیلان برگزار می شود.

سید رضا صالحی امیری با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در دو و نیم سال گذشته کارها و اقدامات موثری برای توسعه کشور انجام داده، ایجاد ثبات و آرامش در سطح ملی را یکی از این اقدامات بزرگ عنوان کرد.

وی با بیان اینکه توسعه مستلزم ایجاد امنیت است، افزود: امنیت با موضوع ثبات، رابطه ای مستقیم دارد و راهبرد دولت تدبیر و امید ، ایجاد فضایی امن و با ثبات در کشور بوده است.

IMG_7886مشاور رئیس جمهور ادامه داد: دولت تدبیر و امید، دولتی است که به گفتمان اعتدال مبتنی بر عقلانیت و کرامت انسانی، رضایتمندی، تنش زدایی، توسعه گرایی، عدالت محوری، قانون گرایی، امنیت ملی، مصالح و منافع ملی، نفی تبعیض، فقر و فساد پایبند بوده و آن را با جدیت دنبال می کند.

وی با بیان اینکه باید ثبات را در دل گفت وگوی ملی دنبال کرد، تصریح کرد: با ادبیاتی خشن، اجبار، تهدید، تخریب و انگ زنی این مهم شکل نمی گیرد.

وی افزود: رویکرد و دستاورد دولت در حوزه سیاست خارجی، با انجام مذاکرات و تعامل و گفت وگو این بود که زنجیر تحقیر ملت ایران، پاره شد و آنچه برای ما حائز اهمیت بوده است، تامین کرامت انسانی و شرافت اخلاقی ملت ایران است.

وی دیگر دستاورد این مذاکرات را ایجاد شکاف میان آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و گفت: برای اولین بار، این اتفاق افتاد که برای جهان اسلام ارزش معنوی دارد.

وی افزود: با توافق هسته ای دنیا تصویر ذهنی خود را نسبت به ایران تغییر داد و هم اکنون بر اساس نظرسنجی های جدید، کشور ما یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای گردشگران است.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: اصلاح افکار عمومی جهان نسبت به ایران، یک افتخار بزرگ تاریخی برای ملت ما است.

IMG_8028وی دیگر دستاورد دولت را بهره گیری از ظرفیت دیپلماسی کشور دانست و به طرح این سوال پرداخت که چرا عده ای اصرار دارند منافع و مصالح کشور را با عنوان خشونت و تهدید دنبال کنند حال آنکه در تمام جهان پدیده دیپلماسی رسانه و انسان های خلاق به عنوان قدرت نرم و پیش برنده اهداف ملت ها بکار برده می شوند.

وی با بیان اینکه دنیا مبهوت ظرفیت دیپلماسی ایران و مذاکره کنندگان با صلابت ما شد، خاطرنشان کرد: آنچه در این مذاکرات محسوس و مشهود است، حکمت، مصلحت و عزت مردان دیپلماسی به عنوان سربازان واقعی مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه برجام در ادبیات دولت نقطه آغاز است نه نقطه پایان، گفت: جامعه از تنش ها خسته شده و باید به فکر همدلی و همنوایی باشد.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور افزود: این ملت و دولت در فضای فعلی بیش از هر چیز به مفهوم وحدت و همنوایی نیاز دارد و انتخاب شعار امسال از سوی رهبر معظم انقلاب، آگاهانه و هوشمندانه بوده است.

وی در ادامه سخنانش، به انتخابات های پیش رو اشاره و اضافه کرد: انتخابات، آغاز جدیدی برای نشاط ملی در کشور است و امیدواریم با تدابیری که شورای نگهبان انجام خواهد داد، انتخابات ۹۴ همچون ۹۲ پرشور باشد.

وی با بیان اینکه مجلس باید نمادی از ملت بزرگ باشد، گفت: دولت مقتدر به مجلس مقتدر نیاز دارد و این دو، مکمل یکدیگر هستند.

صالحی امیری ادامه داد: در اسفندماه، یکبار دیگر شکوه ملی را خواهیم دید به گونه ای که همگان حق انتخاب با سلایق مختلف را داشته باشند.

tel final1

Share