کم لطفی دولت‌ها در خصوص چای و برنج مشهود است/چایکاران ۵ماه در انتظار مطالبات نشسته‌اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جعفرزاده با بیان اینکه کم لطفی دولت‌ها در زمینه چای و برنج مشهود است،گفت: در استان گیلان از ۲ونیم میلیون نفر حداقل یک میلیون نفر وابسته به صنعت کشاورزی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره وضعیت نامناسب محصول چای در کشور،خاطرنشان کرد: متاسفانه حمایت صحیح دولتی در صنعت کشاورزی دیده نمی شود و این در حالی است که دولت یارانه‌ها و سوبسیدهای اقتصادی را که به کشاورزان قول داده نیز عملیاتی نمی‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید تکلیف صنعت کشاورزی را روشن کند و اگر اعتقاد دارد این صنعت مفید است باید حمایت کند، گفت: در شرایطی که دولت سوبسید و یارانه کشاورز را به نحو مطلوب پرداخت نمی کند،باید منتظر آشفتگی نظام خانوادگی کشاورز باشد؛چراکه کشاورز بطور مستقیم از این مسیر امرار معاش می کند.

کم لطفی دولت‌ها در خصوص چای و برنج مشهود است

jafarzade8c36fbجعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: زمانی که کشاورز درآمد کافی نداشته باشد،احتمال دارد به بزهکاری کشیده شود؛بنابراین ملاحضه کنید، عدم حمایت از صنعت کشاورزی تا چه حد برای نظام اقتصادی و اجتماعی ما می تواند زیان بار باشد.

وی با بیان اینکه کم لطفی دولت‌ها در زمینه چای و برنج مشهود است،گفت: در استان گیلان از ۲ونیم میلیون نفر حداقل یک میلیون نفر وابسته به صنعت کشاورزی هستند.
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه اگر تغییرکاربری کشاورزی ممنوع است؛پس چرا شرایط اقتصادی کشاورز هم بهبود نمی یابد،تصریح کرد:کشاورزان نمی توانند از یک هکتار سالی ۱۰ملیلون درآمد کسب کنند؛اما اگر همین یک هکتار را با تغییرکاربری بفروش برسانند۵۰۰میلیلون تومان درآمدکسب می‌کنند؛بنابراین اگر دولت از تغییر کابری اراضی کشاورزی جلوگیری می کند؛باید از سوی دیگر چتر حمایتی هدفمند برای توسعه صنعت کشاورزی برپا کند.

دولت احیای باغات چای را در دستور کار قرار دهد

جعفرزاده ایمن آبادی،خاطرنشان کرد: صنعت کشاورزی با این وضعیت حمایتی دولت در استان‌های شمالی ۵الی ۱۰ سال دوام خواهد داشت،اگر دولت یارانه و سوبسید را به کشاورزان اختصاص ندهد،باید خط قرمز برصنعت کشاورزی در استان گیلان کشید.

وی با بیان اینکه دولت باید احیای باغات چای را در دستور کار قرار دهد،تاکید کرد:عدم افزایش راندمان آب توسط دولت موجب افزایش هزینه های اقتصادی محصول چای می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه بودجه ومحاسبات مجلس بابیان اینکه واردات بی رویه تیرخلاص بر پیکر بی جان صنعت کشاورزی است،افزود:یارانه و سوبسید باید به چایکاران داخلی تعلق گیرد تا کشاورز انگیزه لازم برای کاشت ،داشت و برداشت محصول را از دست ندهد.
tel final1

Share