پیگیر حمله به سفارت عربستان در همه ابعاد هستیم/تجمع طبیعی اما تعرض مشکوک بود/برخی با برنامه‌ریزی وارد عمل شدند/پلیس باید خوش لباس، خوش برخورد و آراسته باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به این که اصل تجمع مقابل سفارت عربستان طبیعی بود، اما تعرض به آن مشکوک قلمداد می‌شود، گفت: ناجا ابعاد مختلف این تعرض را بررسی می‌کند، تا مشخص شود، چه کسانی با برنامه‌ریزی این اقدام را کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، سردار حسین اشتری در مراسم رونمایی از سامانه الکترونیکی اجرای ماده ۴۹ قانون دادرسی کیفری با اشاره به حوادث اخیر در عربستان و اتفاقی که مقابل سفارت عربستان در ایران بوجود آمد، گفت: ما به طور جدی پیگیر موضوع سفارت هستیم و تا انتهای این موضوع پیش می‌رویم.

ashtari_7888وی با بیان اینکه موضوع حادثه سفارت در دو سطح داخل و خارج از ناجا پیگیری می‌شود، گفت: البته من فکر می‌کنم این جریان مشکوک است نمی‌خواهم قطعی بگویم اما تجمعی که صورت گرفت طبیعی بود اما تعرض صورت گرفته مشکوک بود چرا که هیچ فرد انقلابی که خود را دوستدار نظام می‌داند به خودش اجازه تعرضی به این شکل را نمی‌دهد.

وی گفت: هرکسی که نظر مقام معظم رهبری را در سال‌های گذشته می‌داند این چنین در زمین دشمن وارد نمی‌شود هرچند که نیت سوئی نداشته باشد.

فرمانده ناجا تاکید کرد: حجت ما در مورد تعرض به سفارتخانه‌ها از گذشته تمام شده، ناجا از ابعاد مختلف موضوع حمله به سفارتخانه عربستان را بررسی می‌کند تا مشخص شود چه کسانی با برنامه‌ریزی این اقدام را انجام داده بودند اما همه اینها موضوع فرعی است و اصل موضوع جنایت آل سعود علیه علمای مسلمین است.

سردار اشتری تصریح کرد: جنایتی که آل سعود در فرودگاه سعودی انجام داد، جنایتی که در حادثه منا پیش آمد، جنایتی که علیه مردم یمن در حال انجام است و جنایت اخیرشان در مورد کسی که غیر از حق و حقیقت چیزی نمی‌گفت بر همه آشکار است اما در این میان کشورهایی که حامی حقوق بشر و حتی حامی حقوق حیوانات هستند در خصوص جنایت اخیر عربستان حرفی نزدند.

فرمانده ناجا ادامه داد: بحث سفارت پیگیری می‌شود اما انها همه چیز را می‌خواهند تحت‌الشعاع این اتفاق قرار دهند اما ما نباید جنایت اصلی را فراموش کنیم.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی با قاطعیت تمام با هرگونه قانون شکنی و حرکت خلاف ضوابط قانون برخورد می‌کند، گفت: ما در این زمینه با هر شخص و گروهی که بخواهد خلاف قانون رفتار کند، برخورد می‌کنیم.

فرمانده ناجا در ادامه به برگزاری انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: ما در آستانه ۲ انتخابات مهم در کشور هستیم و در این شرایط کشور باید در آرامش و امنیت کامل باشد که خوشبختانه امروز کشور ما از امن‌ترین کشورهای منطقه و حتی خارج از خارج از منطقه است.

وی ادامه داد: به دلیل هوشیاری مردم و هدایت رهبری مقام معظم رهبری و همچنین هوشیاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در بهترین وضعیت امنیتی هستیم و انتخاباتی با شور و امنیت خواهیم داشت، هر اتفاقی پیش بیاید قاطعانه برخورد می‌کنیم.

اشتری اظهارداشت: آموزش به عنوان اولویت اول ما در آغازین روزهای سال ۹۴ اعلام شد، ما چند اولویت را برای سال ۹۴ اعلام کردیم البته این بدان معنا نیست که اولویت ما در سال آینده بحث آموزش نباشد بلکه امسال به طور متمرکز روی آن کار کرده‌ایم.

وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه جهادی تربیت و آموزش در ناجا گفت: جلسات متعددی با مشارکت معاونت‌های ذیربط برگزار شد، دستورالعملی تهیه و ابلاغ شد و خوشبختانه بعد از آن مطابق دستورالعمل اقدامات خوبی صورت گرفت که امیدواریم این روند ادامه یابد.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی با جدیت دنبال می‌شود، گفت: جزوات و کتب آموزشی برای همه رده‌ها ارسال شد، هر مأمور ما باید بداند امروز وظیفه‌اش چیست و مطابق با آن ماموریت را انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه ارتقای دانش همکاران یکی از اهداف ما بوده است، گفت: ما باید به سمت یک پلیس چابک، حرفه‌ای، به روز و متدیّن گام برداریم.

اشتری با بیان اینکه آسیب‌ها و چالش‌هایی که جامعه ما با آن روبروست مرتب تغییر می‌کند، گفت: پلیس هم باید متناسب با همین پیشرفت‌ها اقدامات مقابله‌ای خود را پیش ببرد.

وی ادامه داد: بخشی از جرائم در فضای مجازی است و شاید در ۵ سال گذشته ما اینقدر شاهد گسترش شبکه‌های مجازی نبودیم، با گسترش فضای مجازی نوع تجاوز به حقوق مردم هم متفاوت شده است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تاکید کرد: امروز ما با سرقت الکترونیکی مواجه هستیم، سارق از داخل منزل خود و با استفاده از فضای مجازی اقدام به سرقت از یک حساب بانکی می‌کند، ما هم باید آنقدر پیشرفت داشته باشیم که بتوانیم از دفتر خودمان آن سارق را شناسایی کنیم و تحویل مقام قضایی دهیم.

وی تاکید کرد: هرکسی به هر شکلی در فضای مجازی به حقوق مردم تجاوز کند پلیس آمادگی دارد تا اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای را انجام دهد.

وی با بیان اینکه ما برنامه‌های خوبی برای برنامه ششم پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: در برنامه ششم با حمایت دولت اقدامات جدیدی را ارائه خواهیم داد و با جرائم پیش رو مقابله خواهیم کرد تا جامعه در برابر این آسیب‌ها مصونیت بیشتری داشته باشد.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه بر اقدامات مقابله‌ای اولویت دارد، گفت: نیروی انتظامی حلقه آخر است نه اینکه ما از اول برخورد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در تمام مراکز پلیس رعایت حقوق شهروندی در اولویت است، گفت: ما نباید در برخوردهایمان افرادی را که به ما مراجعه می‌کنند ناامید کنیم.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه پلیس باید خوش لباس، خوش برخورد و آراسته باشد، گفت: به دنبال این هستیم تا سال آینده اعتبارات خود را افزایش داده و در بحث معیشت کارکنان ناجا توجه بیشتری کنیم و تلاش داریم یک سری اقدامات را تا پایان سال انجام دهیم.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه اهتمام برای رسیدگی به نیازمندی‌های کارکنان در نیروی انتظامی وجود دارد، گفت: وقتی به حقوق کارکنان نگاه می‌کنیم شرمنده می‌شویم اما ما هم یک وضعیتی داریم، با برخی از اعضای دولت صحبت کردیم آنها هم درخواست ما را رد نکردند اما مشکلاتی دارند.

اشتری در بخش پایانی سخنان خود به برقراری تعامل مناسب ناجا با قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی و قوه قضاییه دو مجموعه‌ای هستند که باید با هماهنگی کارهای خود را پیش ببرند، امروز در رأس قوه مجتهدی فقیه و بزرگوار مثل آیت‌الله آملی لاریجانی وجود دارد که ما به حضورشان افتخار می‌کنیم.

اشتری خاطرنشان کرد: ما هر زمان با رئیس قوه قضاییه جلسه داشتیم ایشان از ناجا حمایت کرده و گفته‌اند که از مأموریت‌های ما حمایت می‌کنند و هرجا لازم باشد به ما کمک خواهند کرد.

tel final1

Share