پرتاب چهار تکه سنگ به شیشه سفارت مهم است یا اینکه به چهار بچه معصوم در گیت امنیتی تجاوز کنند؟/چرا سیاست‌مداران ما با سعودی ها برخورد نکردند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علم الهدی تاکید کرد: آیا پرتاب چهار تکه سنگ به شیشه سفارت زدن مهم است یا اینکه چهار بچه معصوم را جلوی چشم پدر و مادر جدا کنند و در گیت امنیتی دولتی به آن تجاوز کنند. چرا سیاست‌مداران ما در مقابل این حرکت دولت ناپاک و نجس سعودی برخورد نکردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا ,حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی با بیان اینکه مردم با بصیرت ما نباید در تمام حرکات و خشم‌های انقلابی به دشمن میدان دهند، گفت: نباید مردم راه را برای شگرد شیطانی دشمن باز کنند.

alamalوی ادامه داد: حمله به سفارتخانه‌ای که در سایه امنیت این نظام قرار دارد، برخلاف مصالح این نظام و تشکیلات انقلابی است؛ خشم انقلابی باید با بصیرت ارایه شود. امیدواریم این مساله در کشور ما برای همیشه قطع شود.

علم‌الهدی با اشاره به حمله برخی از جوانان به سفارت انگلیس در زمان امام خمینی(ره) عنوان کرد: آن زمان که امام حکم ارتداد سلمان رشدی را صادر کرد، عده‌ای به سفارت انگلیس حمله کرده و از دیوار آن بالار فتند؛ مقام معظم رهبری آن زمان در خطبه‌های نماز جمعه فرمودند من به عنوان یک فرد مسئول، متدین و یک روحانی بالارفتن از دیوار سفارت را ضرر قطعی هم به اسلام و هم به انقلاب می‌دانم.

 امام جمعه مشهد اضافه کرد: اینکه مردم خشم خود را نسبت به یک حکومت نشان دهند، حق و شایسته آن‌هاست اما بالا رفتن از دیوار و تجاوز فیزیکی به یک سفارت تجاوز به حوزه مسئولیت نظام است. چون امنیت این‌ها در سایه امنیت کشور ماست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه درست است که این‌ها دشمن ما هستند، اما در خانه ما زندگی می‌کنند، اظهار کرد: در تمام منطقه کشور ما امن‌ترین کشور منطقه است.

وی خطاب به سیاست‌مدارن و دولت‌مردان گفت: سیاست‌مدارن و دولت‌مردان ما باید بدانند در این کشور از روز اول انقلاب یک جوهره اجتماعی وجود داشته که جریان حزب‌اللهی و انقلابی است. همین جوهره سراغ بنی‌صدر رفت، در هشت سال دفاع مقدس حضور داشت، آن‌جایی که جریان‌های منتسب به غرب ۱۸ تیر را برپا کردند، جواب داد و در ۹ دی ۸۸ آن حرکت عظیم را به وجود آورد.

علم‌الهدی با بیان اینکه این جوهره در دل ملت وجود دارد، عنوان کرد: سیاست‌مداران و مجلس ما باید در همه حرکات پاسخگوی احساسات این جوهره انقلابی باشند. این درست نیست که فقط در چارچوب ضوابط دیپلماسی برخورد شود و خشم مردم انقلابی در موضع‌گیری‌ها و این جوهره نادیده گرفته شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این ملت و حزب‌الله رهبر دارد؛ مقام معظم رهبری فرمود «من یک انقلابیم؛ من یک دیپلمات نیستم»؛ پس نمی‌شود مسایل را فقط در حوزه دیپلماسی حل کرد. وقتی رهبری می‌گوید دیپلمات نیستم، مسولین هم باید در حوزه انقلابی پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: آیا پرتاب چهار تکه سنگ به شیشه سفارت زدن مهم است یا اینکه چهار بچه معصوم را جلوی چشم پدر و مادر جدا کنند و در گیت امنیتی دولتی به آن تجاوز کنند. چرا سیاست‌مداران ما در مقابل این حرکت دولت ناپاک و نجس سعودی برخورد نکردند.

علم‌الهدی افزود: تجاوز به این کودکان، کشتار ۷۰۰ نفری حجاج منا و کشتن یک روحانی به جرم حرف زدن باعث می‌شود مردم به خشم آیند؛ اگر موضع‌گیری‌ها متناسب این ملت نباشد، خشم مردم طبیعی است. البته مردم ما باید بصیرت داشته باشند و با حفظ تمام موقعیت نظام خشم خود را نشان دهند.

خطیب جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سرکوب قیام مردم در واکنش به مقاله روزنامه اطلاعات در تخریب حجاب در زمان شاه، اظهار کرد: روز ۱۹ دی ماموران ستم‌شاهی برای سرکوب مردم دنبال بهانه بودند؛ به همین جهت یکی از مامورین از میان مردم سنگی به شیشه یک بانک زد و مامور دیگری نیز این حرکت را تکرار نمود تا نشان دهند که این حرکتی شورشی است و مردم را به گلوله بسته و به خاک و خون کشیدند.

وی ادامه داد: در حوادث اخیر هم دولت شیطانی عربستان به منظور بهانه‌جویی همین کار را کرد. چند روز پیش از این حوادث پیشنهاد فروش اتوموبیل‌های سفارت‌خانه خود را دادند و در روز حادثه هم با آتشی که خود افروختند، دست به بهانه‌جویی برای قطع رابطه زند. البته این افتخاری برای ملت است که یک موجود نجس و ناپاک آمریکایی نتوانسته در این مملکت زندگی کند.

tel final1

Share