جشنواره نوروزی در لاهیجان برگزار می شود/از اجرای جنگ شادی تا پاراگلایدر و پارکور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شهردار لاهیجان گفت: نخستین جشنواره نوروزی استان گیلان در عید نوروز سال ۱۳۹۵ در لاهیجان برگزار می شود.آگشته گفت: تیم مدیریت شهری لاهیجان با استقبال از مسافران نوروزی تمام سعی خود را بکار خواهد بست تا بتواند میزبانی شایسته برای مهمانان عزیز باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شهردار لاهیجان گفت: نخستین جشنواره نوروزی استان گیلان در عید نوروز سال ۱۳۹۵ در لاهیجان برگزار می شود.

۸۵c7fc8d-e55a-4b17-b88b-43deb85e24e3به نقل از روابط عمومی شهرداری لاهیجان، سعید آگشته در گفت و گویی افزود: این جشنواره با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی در سطح شهر با محوریت و مشارکت حداکثری شهروندان و به منظور فراهم نمودن تسهیلات و انگیزه مضاعف برای  جلب نظر و رفاه مسافران نوروزی اجرا می شود.

وی افزود: تخفیف ویژه فروشگاهها و مراکز خرید سطح شهر، اجرای برنامه های جنگ شادی، نمایش های آیینی و طنز، موسیقی سنتی و محلی در حاشیه استخر و باغ نارنج، اجرای برنامه های ورزشی همچون ورزش های آبی در استخر و پارک حاجی آباد،آفرود، بسکتبال خیابانی، پارکور، دوچرخه سواری، موتور کراس، ورزش های هوایی چتر بازی و پاراگلایدر، برگزاری نمایشگاههای صنایع دستی، غذاهای محلی، سرمایه گذاری و … از جمله این برنامه ها می باشد که نوروز ۹۵ در سطح شهر لاهیجان برگزار خواهد شد.

آگشته اظهار کرد: معرفی اماکن اقامتی و پذیرایی و رستوران ها، مراکز خرید و سوغات، معرفی جاذبه های گردشگری لاهیجان، اجرای برنامه رادیو شهر در حاشیه استخر با حضور هنرمندان، تهیه نرم افزار نقشه شهر و ارائه به مسافران از طریق بلوتوث، نصب تابلوهای راهنمای اماکن گردشگری از دیگر برنامه های شهرداری لاهیجان در عید نوروز می باشد.

وی گفت: لاهیجان به دلیل جاذبه های فراوان تاریخی، مذهبی، طبیعی و گردشگری، همه ساله میزبان صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی است و شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان با تشکیل ستاد استقبال از نوروز از هم اکنون اقدامات لازم را برای فراهم نمودن شرایط مناسب برای مسافران آغاز نموده اند.

شهردار لاهیجان افزود: این جشنواره از دوم تا دوازدهم فروردین ۹۵ با برنامه ریزی شهرداری و با همکاری و مشارکت فرمانداری، نیروی انتظامی،میراث فرهنگی و گردشگری،اتاق اصناف، اداره ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، سازمان سما  و هلال احمر در شهر لاهیجان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: شهرداری لاهیجان به منظور زیبا سازی و آراستگی شهر با حضور معاونان و مدیران شهرداری تدابیر لازم را آغاز کرده و لکه گیری آسفالت خیابانها و معابر، فرش موزاییک پیاده روها، نصب چراغ های جدید روشنایی در بلوارها، رنگ آمیزی جداول و خط کشی خیابان ها، بهسازی فضای سبز و گلکاری میادین و بلوارها، آذین بندی سطح شهر، نورافشانی، احداث سرویس بهداشتی جدید در اماکن گردشگری، فراخوان طراحی و ساخت المانهای جدید در سطح شهر، نصب سطل های زباله جدید و … از جمله اقداماتی است که اجرای آن از هم اکنون در سطح شهر آغاز شده است.

آگشته گفت: تیم مدیریت شهری لاهیجان با استقبال از مسافران نوروزی تمام سعی خود را بکار خواهد بست تا بتواند میزبانی شایسته برای مهمانان عزیز باشد.

tel final1

Share