با تلاش ۵۰ آتش نشان شهر باران ، آتش سوزی در بازار خاموش شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،با تلاش ۵۰ آتش نشان، آتش سوزی در بازار شهر خاموش شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت ،در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی در ساعت۲۲:۴۴ دقیقه شب گذشته ۱۶ دی ۹۴ مبنی بر آتش سوزی در یک باب مغازه فرش فروشی، بیدرنگ یزدان رمضانی مستقر در ستاد فرماندهی ۲۰ دستگاه خودرو بهمراه ۵۰ آتش نشان از ایستگاههای ۸و۷و۶و۵و۴و۳و۲و۱ را به محل حادثه واقع در خیابان امام خمینی(ره)- خیابان بحرالعلوم(بازار رضا) اعزام کرد.۲۰۴۹-۷۲۴

فرهاد نامی فرمانده آتش نشانان اعزامی از ایستگاه ۸ آتش نشانی در این باره گفت: به محض رسیدن به محل حادثه سریعا بواسطه آتش سوزی مهیب آتش نشانان به چندین گروه اطفایی تقسیم شده و گروهی به اطفا و گروهی دیگر به باز نمودن درب های قفل شده مغازه و سپس اطفای کامل آتش پرداختند.

شهرام مومنی سرپرست معاونت عملیات سازمان آتش نشانی در این باره گفت: آتش سوزی در یک باب مغازه فرش فروشی رخ داده بود و بواسطه وجود حجم زیادی از اجسام قابل اشتعال(فرش- پتو) با تلاش نفس گیر یک ساعت و ۱۵ دقیقه آتش نشانان اطفاء شد که خوشبختانه توانستیم از گسترش آن به دیگر مکان های تجاری همجوار پیشگیری نماییم.

وی در ادامه علت حادثه را توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی خواند و افزود: خوشبختانه در این حادثه مغازه دارای بیمه آتش سوزی بوده که با توجه به گسترش و حجم بالای حریق هیچ گونه تلفات و آسیب های جانی در پی نداشت.

همین گزارش حاکی است: در شب گذشته اگر آتش توسط شهروندان کمی دیرتر کشف و اطلاع داده می شد و یا اگر آتش نشانان لحظاتی دیرتر به محل حادثه می رسیدند آتش گسترش بیش از پیشی داشت و می بایست هم اکنون شاهد خسارات گسترده ای در بازار شهر می بودیم.

گفتنی است: در نه ماهه سال ۹۴ آتش نشانان و تیم های امدادی ۲۳۹۲ مورد حریق، حادثه و همچنین خدمات ایمنی به شهروندان ارایه نمودند.

۲۰۴۹-۷۲۷۲۰۴۹-۷۲۸

tel final1

Share