آقای ظریف موضع محکمی گرفت و به آمریکایی ها گفت باید عذرخواهی کنند/تحرکات ۴۰ دقیقه‌ای ناو هواپیمابر آمریکایی بعد از دستگیری تفنگداران با اقدام سپاه خنثی شد/نیروی دریایی سپاه در خصوص این افراد به محض دستور از سلسه مراتب اقدام می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تماس آمریکایی‌ها برای آزادی سربازان آمریکایی، از موضع‌گیری محکم وزیر امورخارجه پیرامون تجاوز قایق های آمریکایی به آب‌های سرزمینی ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس ,سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به دستگیری ۱۰ نظامی آمریکایی در خلیج فارس توسط سپاه گفت: نیروی دریایی سپاه در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز استقرار کامل و همه جانبه و تسلط کامل بر همه آب‌های منطقه خلیج فارس و هرمز را دارد.

۱۳۹۳۰۲۰۹۰۰۰۲۲۶_PhotoA
فدوی گفت: آب‌های سرزمینی هر کشور، آب‌هایی است که شناورها باید حضورشان در آنها با اطلاع و کسب اجازه قبلی باشد.

وی افزود: حضور آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز هیچ گاه بی‌ضرر نبوده و این ۲ شناور که شامل ۱۰ تفنگدار بودند در سه مایلی آب‌های سرزمین جزیره فارسی قرار گرفته بودند و به دلیل عدم حرفه‌ای گری عملی، توسط رزمنده‌های ما در دریا توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند و مقاومت زیادی نشان ندادند.

فدوی تاکید کرد: اما بعد از آن، نیروی دریایی و ناو هواپیمابر آمریکایی حدود ۴۰ دقیقه رفتار غیر حرفه‌ای و تحرکات هوایی و شناوری در منطقه داشت که برخلاف گفته‌های آمریکایی ها مبنی بر تامین آرامش در منطقه بودکه با اقدام به موقع نیروهای سپاه آرامش به منطقه برگشت و تحت کنترل صد در صد ما قرار گرفت.

وی افزود: از همان ابتدای کار تماس‌های دیپلماتیک برقرار بود و با آقای ظریف در تماس بودیم و او در جریان قضایا بود و آقای کری نیز با ظریف تماس گرفته بود و درخواست آزادی داشته که آقای ظریف موضع قوی و محکمی داشته و اعلام کرده که آنها در آبهای سرزمینی ما بودند و باید عذرخواهی کنید.

فدوی گفت: این روند انجام شده و مطمئنا طول زیادی نخواهد کشید و نیروی دریایی سپاه در خصوص این افراد به محض دستور از سلسه مراتب اقدام می‌کند.

به گزارش دیارمیرزا , دو قایق نظامی و ده تفنگدار آمریکایی شب گذشته در آب‌های ایران توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران بازداشت شدند. عصر روز گذشته هنگام توقیف این دو قایق، ناوگروه هواپیما بر «هری ترومن» امریکا در جنوب شرقی جزیره فارسی و در آب‌های بین المللی نزدیک محل توقیف شناور حضور داشته است. سرنشینان تفنگدار امریکایی این دو قایق که نه مرد و یک زن هستند، با برخورد مناسب در سلامت کامل در محلی امن مستقر شده‌اند.

ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،ناصر عاشوری،حمیدرضا خصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفر نعیمی رز،عطالله حکیمی

۶۳۵۸۸۲۴۵۱۵۳۴۳۶۱۰۱۹

tel final1

Share