نوبخت:هیأت دولت فردا به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌رود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعلام کرد هیأت دولت فردا با رهبر معظم انقلاب دیدار خواهد کرد و در این جلسه طرح‌های دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی ارائه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ,رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعلام کرد هیأت دولت فردا با رهبر معظم انقلاب دیدار خواهد کرد و در این جلسه طرح‌های دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی ارائه خواهد شد.

nobakht_1584به نقل از خانه ملت، جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه) با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تشکیل شد.

در این جلسه پیرامون لایحه بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه بحث و تبادل‌نظر شد.

در ابتدای این جلسه نوبخت با بیان اینکه طالب تغییر در برنامه هستیم، اظهار داشت: این موضوع را با هیأت رئیسه مطرح کردیم و در دولت مقیّد شدیم برنامه ششم را همراه بودجه به مجلس ارائه کنیم.

وی افزود: حدود ۴ ماه به صورت فشرده کار کردیم تا برنامه ششم ابتر نماند و اکنون مدت ۲ هفته است که لایحه بودجه و لایحه برنامه ششم از این سازمان به دولت رفته است که ظرف یکی دو هفته آینده به مجلس ارائه می‌شود.

نوبخت ادامه داد: ۲۳۵ ماده‌ای که در برنامه پنجم درج شده به طور کامل در برنامه چهارم بوده و تعدادی از آنها از مواد و تبصره‌های قانون برنامه سوم توسعه استفاده کرده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه قانون برنامه مجموعه‌ای از قوانینی است که در سنوات گذشته تکرار شده است، افزود: دستگاه اجرایی کشور برای پیشرفت امور خود برای دوره پنج ساله خاص تشخیص داده که برای تسهیل امور لازم است از برخی از مواد برنامه‌های گذشته استفاده شود.

وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه روی مواد، تبصره‌ها و احکامی صحبت می‌شود که ضرورت آنها برای قانون برنامه توسعه اثبات شده است.

نوبخت با بیان اینکه در برخی مواقع همان احکامی که در برنامه‌های سنوات گذشته آمده در برنامه سال جاری استفاده می‌شود، تصریح کرد: در برخی مواقع با توجه به شرایط جدید و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اصلاحاتی در قانون برنامه سنوات قبل صورت می‌گیرد.

تلاش برای تقدیم احکام دائمی به مجلس

وی از تلاش دولت برای تقدیم احکامی که جنبه دائمی دارد به مجلس خبرداد و تأکید کرد: همه ملاحظات در خصوص قانون برنامه به صورت منعطف قابل انجام است.

نوبخت ادامه داد: تناظر یک به یکی بین سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و لوایح دولت از جمله برنامه ششم و بودجه وجود دارد.

وی گفت: ما ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی را بر اساس همسانی برخی بندهای قانون برنامه و هر برنامه را در قالب یک طرح معرفی کرده‌ایم.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت تاکنون تمام تلاش خود را برای اجرای فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی انجام داده است، افزود: بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب ناظر بر این بود که ایشان مطالبات بیشتری داشته، هر چند ما تلاش خود را می‌کنیم؛ اما باید بیش از پیش همت به خرج دهیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در جلسه فردا که هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب خواهد داشت، طرح‌های دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی ارائه خواهد شد، مطرح کرد: تمامی طرح‌ها باید به عنوان یک برنامه در قالب اقتصاد مقاومتی تبیین شود.

اقتصاد مقاومتی لازمه رشد کشور

وی ادامه داد: هر دولتی اگر درصدد خدمت به کشور بوده و به اصلاح کشور می‌اندیشد، باید از طریق اقتصاد مقاومتی و در راستای سند چشم‌انداز حرکت کند تا به رشد قابل ملاحظه‌ای در اقتصاد برسد.

نوبخت با تأکید بر تأثیر رونق روابط ایران با کشورهای دیگر در بهبود وضعیت اقتصادی، گفت: صرفه‌جویی در موارد مختلف و رعایت شاخص‌های استاندارد به بهبود اقتصاد کشور کمک شایانی می‌کند.

وی با بیان اینکه برنامه‌هایی که جنبه اجرایی سال ۹۵ تا ۹۹ را دارند، باید مدنظر مسئولان باشد، تصریح کرد: با یک همکاری مشترک کاربردی اجرای برنامه‌ها آسان‌تر خواهد بود.

Share