نصب هر گونه تصاویر، تمثال شخصیت‌های ملی و مذهبی در تالار عروسی ممنوع/اجرای هر گونه موسیقی و برنامه‌های هنری منوط به داشتن مجوز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان گفت: برگزاری هر گونه مراسم سیاسی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و … در تالارهای پذیرایی و سالن‌های عروسی مستلزم اخذ مجوز لازم از دستگاه‌های مربوطه و موافقت این اداره است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس , رضا محمدزاده در جمع مدیران تالارهای عروسی، عکاسان و فیلمبرداران گیلان با اشاره به ضوابط انتظامی اختصاصی تالارهای پذیرایی و سالن‌های عروسی اظهار کرد: تالارهای پذیرایی قبل از افتتاح باید دارای نمازخانه مجزا برای آقایان و خانم‌ها با وسایل و امکانات مناسب و در شأن نمازگزاران باشد و تنها برای انجام فریضه نماز استفاده شود.

wedding-forumوی بر ایجاد سرویس بهداشتی جداگانه ویژه آقایان و بانوان در تالارهای پذیرایی و سالن‌های عروسی تاکید کرد و افزود: نصب هر گونه تصاویر، تمثال و شمایل مربوط به شخصیت‌های ملی و مذهبی در سالن‌های مراسم عروسی ممنوع است.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان با بیان اینکه نصب دوربین در قسمت ویژه بانوان در تالارهای پذیرایی و سالن‌های عروسی ممنوع است، تصریح کرد: سالن‌های مردانه و زنانه باید به‌وسیله دیوارهای ثابت از کف تا سقف جدا شود.

محمدزاده متذکر شد: در صورت نداشتن راه‌پله مجزا برای آقایان و بانوان در تالارهای پذیرایی و سالن‌های عروسی باید عرض راهرو ۱۲۰ سانتی‌متر باشد.

وی با تاکید براینکه اطاق عقد باید به صورت جداگانه و در جنب سالن بانوان باشد، بیان کرد: محل مناسب برای استراحت کارگران در تالارهای پذیرایی و سالن‌های عروسی در نظر گرفته‌شود و از اسکان افراد غیر خودداری شود.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان به ضوابط انتظامی اختصاصی تالارهای پذیرایی و سالن‌های عروسی پس از افتتاح اشاره کرد و گفت: به‌کارگیری کارکنان مرد در سالن‌های زنانه و به‌کارگیری کارکنان زن در سالن‌های مردانه ممنوع است.

محمدزاده با اشاره به اینکه فیلمبرداری از مجالس باید توسط فیلمبردار دارای مجوز انجام شود، خاطرنشان کرد: فیلمبرداری از خانم‌ها توسط آقایان و از آقایان توسط فیلمبردار خانم ممنوع است.

وی رعایت حجاب و پوشش کامل عروس و همراهان زن هنگام ورود و خروج از تالارهای پذیرایی و سالن‌های عروسی را الزامی ذکر کرد و یادآور شد: اجرای هر گونه موسیقی و برنامه‌های هنری و نمایشی منوط به داشتن مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محل و اخذ موافقت ناجا است.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان با بیان اینکه برگزاری هر گونه مراسم سیاسی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و … در تالارهای پذیرایی و سالن‌های عروسی مستلزم اخذ مجوز لازم از دستگاه‌های مربوطه و موافقت این اداره است، اظهار کرد: مدیر تالار موظف است هنگام عقد قرارداد نسبت به اخذ تعهدات لازم از صاحبان مراسم برابر فرم ابلاغی از طرف اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس استان اقدام کند.

محمدزاده تهیه و نگه‌داری آلبوم عکس از مشتریان و عروس را ممنوع خواند و افزود: هشدارهای لازم به خانواده‌ها و مهمانان مبنی بر رعایت شئونات اسلامی و احتمال هر گونه سوء استفاده از فیلم و عکس مراسم باید به‌گونه‌ای نصب شود که به‌راحتی قابل رؤیت برای مهمانان باشد.

وی متذکر شد: برگزاری هر گونه مراسم جشن و عروسی، ولیمه، مهمانی و … باید ۴۸ ساعت قبل از برگزاری مراسم توسط مدیران تالارهای پذیرایی و عروسی به اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان اطلاع داده‌شود.

tel final1

Share