سریال کیمیا و یک انتخاب اشتباه+عکس

در سریال کیمیا ویراستاری کتابی از آیت‌الله طالقانی به کیمیا سپرده می‌شود و از قول آیت‌الله طالقانی از او قدردانی می‌شود، در حالی که ویراستار اصلی کتاب شخص دیگری بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرآنلاین , در سریال کیمیا ویراستاری کتابی از آیت‌الله طالقانی به کیمیا سپرده می‌شود و از قول آیت‌الله طالقانی از او قدردانی می‌شود، در حالی که ویراستار اصلی کتاب شخص دیگری بوده است.

۱۵-۱۲-۱۸-۱۴۶۸JPEG_20151218_140240_-552310095 سریال «کیمیا» به یک گاف تاریخی و انتخاب نا به‌جای ویراستار کتاب آیت‌الله طالقانی متهم شد.

به گفته محمد قوچانی  ویراستار اصلی کتاب «پرتوی از قرآن» مرحوم آیت‌الله طالقانی که کیمیا آن را در این سریال ویراستاری می‌کند، محمد جعفری بوده است.

محمد قوچانی، روزنامه نگار، در تشریح این انتخاب نا به جا و این گاف تاریخی می‌نویسد: «کیمیا سریال بدی نیست . حتی می توان گفت خوب است در حد سنت پاورقی های عشقی تاریخی، گاف‌هایی مانند تیر چراغ های سیمانی در دهه پنجاه و …هم در کشوری که شهرک سینمایی دهه پنجاه و شصت ندارد هم قابل چشم پوشی است اما وقتی خانم کیمیا ویراستار کتاب پرتوی از قرآن مرحوم آیت الله طالقانی می شود و از قول ناشر کتاب اعلام می شود مولف از کیمیا خانم خیلی تشکر کرده ، بیش از انکه به گاف فکر کنیم به این فکر می کنیم که چه قدر کتاب در سینمای ایران مهجور و دم دستی و باری به هرجهت است و در حد انتخاب ماشین و مانتو و آرایش برایش حساسیت وجود ندارد . پرتوی از قرآن را که دست خانم کیمیا داده اند ، آقای محمد مهدی جعفری ویرایش کرده اند و در ان زمان که مولف از ویراستار تشکر می کرده ، آن مرحوم رحلت کرده بودند ! به راستی نمی شد به مخاطب اهمیت داد و کتاب دیگری را برای ویراستاری به کیمیا سپرد؟ البته باز جای شکرش هست که تفسیر المیزان را به ایشان نسپرده اند!»

tel final1

Share