برای عزت اسلام از تقدیم شهدا تأسف نمی‌خوریم/شهید سیرت‌ نیا معادله جنگ در صحنه نبرد را تغییر داد/امروز تمام عالم صدای شهدای مظلوم مدافع حرم را می‌شنوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) گفت: دنیا بداند در تقدیم شهدا برای عزت اسلام تأسف نمی‌خوریم زیرا به امام حسین (ع) اقتدا کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس , حجت‌الاسلام محمد دهقانی عصر امروز در اربعین شهید سید اسماعیل سیرت‌نیا مدافع حرم گیلانی، اظهار کرد: ایمان، جهاد و شهادت به قدری قوی است که انسان‌هایی را تربیت و برای دفاع از حرم ائمه (ع) اعزام کند.

IMG_1760وی یادواره شهدا را مراسم تکریم از فرهنگ شهادت دانست و افزود: از لحظه‌ای که انسان در کره خاکی گام گذاشت دو اردوگاه حق و باطل ایجاد شد و از فرهنگ علوی یاد گرفتیم که حق ماندگار است و باطل جایگاهی ندارد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) با بیان اینکه انسان موجودی برتر و مسئولیت‌پذیر است، گفت: باید بندگی خداوند متعال را به‌جا آورد.

وی ادامه داد: در جامعه اسلامی تمام انسان‌ها دارای مسئولیت هستند و فرد اندیشمند در اردوگاه خداوند حاضر می‌شود.

به گفته دهقانی، در اردوگاه حق اگر انسانی به شهادت برسد صاحب خون او و انتقام گیرنده خداوند است.

وی با اشاره به اینکه با شهادت شهدایی مانند سیرت‌نیا استان گیلان تطهیر و ماندگار شده است، تصریح کرد: امروز تمام عالم صدای شهدای مظلوم مدافع حرم را می‌شنوند.

این مسئول شهید سیرت‌نیا را از نسل ائمه (ع) دانست و یادآور شد: جوانان وفادار به اهل بیت (ع) آماده دفاع از حرم اهل بیت هستند.

وی شهید سیرت‌نیا را استوانه فرهنگی و فضیلت در گیلان خواند و خاطرنشان کرد: سیرت‌نیا برای دفاع از حرم ائمه (ع) به شهادت رسید.

دهقانی با بیان اینکه شهدای حرم با شهیدان دفاع مقدس پیوند خوردند، یادآور شد: دنیا بداند در تقدیم شهدا برای عزت اسلام تأسف نمی‌خوریم زیرا به امام حسین (ع) اقتدا کرده‌ایم.

وی گفت: مردم شهر رشت به برکت شهدا بیمه شدند و جامعه متحد شده وشهدای مدافع حرم دنباله‌رو شهیدان کربلا هستند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) با تصریح بر اینکه اسلام مرز نمی‌شناسد، افزود: هر جا مسلمانی زیر ستم باشد باید از او دفاع کنیم.

وی به فاجعه قتل‌عام شیعیان در نیجریه اشاره کرد و متذکر شد: یک‌هزار نفر شیعه را در نیجریه به شهادت رساندند اما کسی اظهار تأسف نکرد.

دهقانی شهدای شیعه را از جنس شهدای مدافع حرم هستند و اظهار کرد: به دلیل اینکه این شهدا مظلوم هستند باقی می‌مانند.

وی با اشاره به اینکه کسی نمی‌تواند تفکر شهید سیرت‌نیا را بگیرد زیرا با اندیشه کربلا پیوند خورده است، خاطرنشان کرد: آنها که می‌گفتند جوانان امروز توان دفاع ندارند اکنون ببینند جوانان ما هوشمندانه از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: جوانان امروز نسبت به جوانان ابتدای انقلاب اسلامی هوشمندانه و با آموزش‌های لازم از ارزش‌های امام حسین و حرم ائمه (ع) دفاع می‌کنند.

شهید سیرت‌نیا معادله جنگ در صحنه نبرد را تغییر داد

حسین اسداللهی عصر امروز در مراسم چهلمین روز شهادت سید اسماعیل سیرت‌نیا شهید مدافع حرم در مهدیه این شهر اظهار کرد: پس از سه دهه مسیر حاج احمد متوسلیان به عنوان نخستین یگانی که از کشور خارج و در سوریه مستقر شد، امروز به نتیجه رسیده است.

وی ادامه داد: امروز شهدای مدافع حرم به تبعیت از حرکت حاج احمد متوسلیان این مسیر را ادامه می‌دهند.

این همرزم شهید سیرت‌نیا با ذکر خاطراتی از این علمدار جبهه فرهنگی گیلان، بیان کرد: هنگامی که به شهید سیرت‌نیا اعلام شد به سوریه اعزام می‌شود سجده شکر به‌جا آورد.

فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) به رجزخوانی شهید سیرت‌نیا در میدان نبرد علیه دشمنان اشاره کرد و افزود: ذکر «یا حیدر» سیرت‌نیا به رزمندگان روحیه و توان می‌بخشید.

وی با بیان اینکه شهید سیرت‌نیا معادله جنگ در صحنه نبرد را تغییر داد، خاطرنشان کرد: شهید سیرت‌نیا با ذکر و نغمه «یا حیدر» صحنه نبرد را عوض کرد و مزد خود را با شهادت گرفت.

سیرت‌نیا یادآور شد: امت ولایتمدار اجازه نمی‌دهد کسی فکر تعرض به حرم ائمه (ع) را داشته باشد.

tel final1

Share