از تاکید بر ساخت یادمان شهدای گمنام ماسوله تا لزوم برخورد با خانه مسافرهای غیرمجاز

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا علیزاده احداث پارکینگ در ماسوله را دغدغه مدیران این اداره کل دانست و اضافه کرد: نمی توانیم در بافت تاریخی پارکینگ طبقاتی احداث کنیم اما چنین کاری در پایین دست امکان پذیر است.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در نشست بررسی آخرین وضعیت گردشگری شهرستان فومن بر لزوم توجه دستگاه های اجرایی در پاسداشت شهدا تاکید کرد و گفت: باید المانی فاخر برای شهدای گمنام ماسوله ساخته شود و همگی اهتمام جدی در این راستا داشته باشیم.

photo_2015-12-02_09-36-32به گزارش خبرنگار دیارمیرزا از فومن , رضا علیزاده با اشاره به اینکه وضعیت اعتباری شهرستان در خصوص گردشگری در سالهای گذشته با امروز قابل مقایسه نیست,اظهار کرد:در سال ۹۲ برای توسعه زیر ساختهای گردشگری یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته بود که در سال ۹۳ این اعتبار به ۹۱۹ میلیون تومان کاهش پیدا کرد.

علیزاده موقعیت شهرستان فومن را در حوزه گردشگری ممتاز دانست و گفت: با توجه به این موقعیت و حوزه نفوذ ما امیدواریم در ماسوله و قلعه رودخان و مجموعه شهرستان اتفاقات خوبی بیافتد اگر چه اعتبارات پاسخگو نیست اما با همین اعتبار و منابع به نقطه مطلوبی خواهیم رسید. .

 علیزاده با اشاره به روند ثبت جهانی ماسوله بیان کرد: روند ثبت جهانی ماسوله باید سرعت بیشتری به خود بگیرد و در این زمینه همکاران ما در شورای راهبردی و پایگاه پژوهشی ماسوله مشغول فعالیت بر روی طرحها  هستند.

 وی با تاکیر بر لزوم رفع موانع ثبت جهانی ماسوله اظهار کرد: با ایجاد کمیته ویژه زیر نظر استاندار و مشارکت  دستگاه های اجرایی باید آن بخش از فضای سبز شهرک که توسط دستگاهای اجرایی با ساخت و ساز غیر منطقی و مجموعه های خدماتی از بین رفته مرتفع  شود.

علیزاده از اجرایی شدن دو مصوبه سفر ریاست جمهوری از محل صندوق توسعه ملی برای شهرستان فومن خبر داد و گفت: این پروژه شامل مجتمع گردشگری هتل مزرعه معین با اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر  و مجموعه گردشگری شالی با اشتغال  ۵۰ نفر است.

این مسئول موقعیت صنایع دستی شهرستان فومن را ممتاز دانست و یاداور شد:باید تسهیلات بانکی به این سمت هدایت شود .

 وی صنایع دستی را میراث فرهنگی گذشته دانست و بر لزوم احیاء و انتقال فنون گذشته به نسل حاضر تاکید کرد و افزود:اعطای تسهیلات به صنایع دستی در بهبود معیشت و وضعیت اقتصادی هنرمندان صنایع دستی اثر مثبت دارد.

مدیر کل اداره فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان در خصوص ماکلوان گفت: در تلاش هستیم تاحریم شهری ماکلوان را مشخص کنیم.

 وی در ادامه بر لزوم نظام مندی و قانونمند شدن برنامه ها و اقدامات در شهرستان و ارائه خدمات قابل قبول به گردشگران تاکید کرد.

 علیزاده خواستار ساماندهی خانه مسافرهای این شهرستان شد و گفت: در این زمینه باید با  دلالانی که غیر قانونی خانه اجاره می دهند برخورد شود و همه باید در راستای قانون  حرکت کنند و مجوز فعالیت بگیرند.

وی در ادامه از اختصاص اعتبار بالغ بر ۳۵ میلیون تومان برای بحث کمپینگ قلعه رودخان , ماسوله خبر داد.

مدیر کل اداره فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خواستار مرمت پ شد و گفت:این پل باید سریعا مرمت شود تا جاذبه ای دیگر به جاذبه های گردشگری فومن افزوده شود .

 وی  احداث پارکینگ در ماسوله را دغدغه مدیران این اداره کل دانست و اضافه کرد: نمی توانیم در بافت تاریخی پارکینگ طبقاتی احداث کنیم اما چنین کاری در پایین دست امکان پذیر است.

 علیزاده به درخواست شهردار ماسوله در زمینه احداث پارک جنگلی اشاره کرد و گفت: پارک جنگلی باید با اجازه منابع طبیعی و با نگاه حفظ جنگل ساخته شود.ناصر عاشوری

tel final1

Share